Zadbajmy o swoje o samopoczucie i swój organizm

Jeśli chcielibyśmy wyśmienicie się czuć i fajnie wyglądać to warto zacząć dbać o swoje zdrowie i ciało. Najlepiej nie zapominać o ważnych zasadach tj. o właściwym odżywianiu, codziennej dawce ruchu, wizytach u lekarza i tym, żeby mieć pasję. Jeżeli chodzi o jedzenie, to najważniejsze, by dostarczyć właściwych składników odżywczych swemu ciału. Tak, więc trzeba pamiętać o tym, by posiadać odpowiednio zbilansowane posiłki i by spożywać je o ustalonych porach 5 razy w ciągu dnia.

ćwiczenia
Oprawcowane przez: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej zgłosić się do dietetyka, żeby stworzył nam jadłospis na miesiąc. To będzie niesamowicie pomocne, przy budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Możemy również pomyśleć o tym, żeby dostarczano nam jedzenie o określonej ilości kalorii . Jest dziś w dużych miejscowościach parę firm, które robią posiłki dla różnych osób. Za określoną kwotę co rano dostarczają pod drzwi pudełka z posiłkami. To bardzo duże uproszczenie, bo w dzisiejszych czasach brak nam czasu na cokolwiek. Powinniśmy również pamiętać o codziennej porcji ruchu. Nie muszą to być ciężkie godziny spędzone na siłowni, ale poranne rozciąganie plus jakieś 20/30 minut żwawego spaceru w czasie dnia, na pewno okażą się zbawienne dla naszego zdrowia fizycznego. Dobrze też, co pewien czas iść kontrolnie do lekarza, by uzyskać pewność, że wszystko jest okej. Jednak żeby naprawdę być zdrowym należy też pamiętać o zdrowiu psychicznym, warto mieć jakąś pasję, coś, co lubi się robić i poświęcać temu codziennie, chociaż godzinę, bo to jest niczym paliwo do działania. Warto również zamiast przesiadywać przed laptopem znaleźć czas na spotkania z przyjaciółmi. Jeżeli będziemy stosowali się do tych banalnych zasad, to na sto procent będziemy zdrowi i szczęśliwi.


Polecamy też

Dobrze się odżywiamy

Brukselka
Oprawcowane przez: liz west
Źródło: http://www.flickr.com
Rodacy co raz częściej zapadają na choroby. Męczą nas różne przypadłości. Skarżymy się prawie na wszystko. Gdy nasze ciało wysyła nam początkowe komunikaty, że coś jest źle, bagatelizujemy to lub bierzemy kolorowe tabletki, które, jeśli dawać wiarę tym przeróżnym reklamom w telewizji, są w stanie nas postawić na nogi. Dopiero, gdy sprawa jest naprawdę kiepska, idziemy do lekarza. A wtedy nierzadko się okazuje, że jest już za późno.

Zdrowie mamy tylko jedno
zdrowa dieta
Oprawcowane przez: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com
Warto nie zapominać o tym, że zdrowie (http://centrumsella.pl/) mamy tylko jedno. Jeśli nie chcemy całego swojego życia spędzać na wizytach u lekarzy z powodu nieokreślonych dolegliwości, to powinniśmy zacząć dbać o swoje zdrowie. Jeśli chcemy mieć dużo energii musimy mieć skąd ją brać, najsensowniej z odpowiednio zbilansowanej diety i ćwiczeń każdego dnia - Pamiętajmy, że jesteśmy tym, co jemy. Wybierając jedzenie patrzmy na to, co jest na etykietach. I pamiętajmy, że nasze ciało musi mieć zapewnioną codzienną dawkę gimnastyki, żeby dłużej było sprawne.
2018-07-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.