Z czym do laryngologa?

Laryngolog jest doktorem, zajmującym się oceną i terapią chorób ucha, nosa, gardła i krtani oraz pozostałych narządów szyi oraz głowy.


zdrowie - kadr
Oprawcowane przez: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com


Polecamy też

Wdrożenie prawidłowej i zbilansowanej diety to ważny element pracy nad sylwetką

Mężczyzna popełnia gafę
Oprawcowane przez: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bycie wysportowanym jest kultowe, skutkiem czego tworzy się tak mnóstwo siłowni, klubów fitness czy też ośrodków dietetycznych. Ludzie przechodzą z siedzącego sposobu funkcjonowania w aktywne spędzanie wolnego czasu, pilnują o zbilansowaną dietę i chcą rozumowo odżywiać. Jest to wyjątkowo ważne przede wszystkim dla naszego zdrowia, na które pozytywnie oddziałuje wszelka odmiana sportu i słuszne żywienie. Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu dobrze jest się nad tym zastanowić.


Jego specjalnością są między innymi schorzenia ucha oraz Kości skroniowej, schorzenia w obrębie nosa jak też przynosowych zatok, a również chorobowe stany jamy ustnej, gardła, tchawicy oraz krtani. Specjalista laryngolog diagnozuje i kuruje także schorzenia przełyku, oskrzeli, głowy, szyi jak też przyległych struktur.


Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko
Oprawcowane przez: Media Forum
Źródło: Media Forum


Laryngologia, zwana też otorynolaryngologią, jest jedną z powyżej 40 głównych specjalizacji lekarskich. Doktor laryngolog (informacje) charakteryzowany bywa też czasem tytułem "chirurga szyi oraz głowy". Dysponuje on odpowiednią wiedzą i umiejętnościami z zakresu diagnostyki i terapii schorzeń tychże struktur, które znajdują się w obrębie szyi i głowy, a więc głównie ucha, nosa oraz przynosowych zatok, a także jamy ustnej, przełyku i krtani. Laryngolog - sprawdź to koniecznie - prowadzi też ocenę i leczenie chorób, zachodzących w obrębie tchawicy i oskrzeli. Obszar działań laryngologa obejmuje także schorzenia organów zmysłów, takie jak zaburzenia równowagi, słuchu, węchu i smaku, a również schorzenia nerwów czaszkowych razem z diagnostyką a także leczeniem zaburzeń połykania a także obwodowej postaci zespołu spania z bezdechem sennym.


poradnia laryngologiczna Poznań na ogół zajmuje się leczeniem pacjentów z bólem jak też stanami zapalnymi uszu, a także z uczuciem zatkania jak też chronicznymi usznymi szumami. Na konsultację laryngologiczną muszą się także zgłosić chorzy z niedosłuchem, problemami z migdałkami a także przewlekłym zapaleniem gardła.
2019-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.