Z czym do laryngologa?

Laryngolog jest doktorem, zajmującym się oceną i terapią chorób ucha, nosa, gardła i krtani oraz pozostałych narządów szyi oraz głowy.
zdrowie - kadr
Oprawcowane przez: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com


Jego specjalnością są między innymi schorzenia ucha oraz Kości skroniowej, schorzenia w obrębie nosa jak też przynosowych zatok, a również chorobowe stany jamy ustnej, gardła, tchawicy oraz krtani. Specjalista laryngolog diagnozuje i kuruje także schorzenia przełyku, oskrzeli, głowy, szyi jak też przyległych struktur.


Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko
Oprawcowane przez: Media Forum
Źródło: Media Forum


Laryngologia, zwana też otorynolaryngologią, jest jedną z powyżej 40 głównych specjalizacji lekarskich.

Zaintrygował Cię ten wpis? Zatem będą przydatne ekstra źródła (www.krevetki.pl/kontakt/), które przedstawią Ci więcej detali na ten temat. Namawiamy więc do wejścia w poniższy link.

Doktor laryngolog charakteryzowany bywa też czasem tytułem "chirurga szyi oraz głowy". Dysponuje on odpowiednią wiedzą i umiejętnościami z zakresu diagnostyki i terapii schorzeń tychże struktur, które znajdują się w obrębie szyi i głowy, a więc głównie ucha, nosa oraz przynosowych zatok, a także jamy ustnej, przełyku i krtani. Laryngolog prowadzi też ocenę i leczenie chorób, zachodzących w obrębie tchawicy i oskrzeli.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na ten temat, kliknij tu, to faktycznie świetne omówienie (https://meanderstomatologia.pl/stomatologia-zachowawcza) prezentowanego zagadnienia.

Obszar działań laryngologa obejmuje także schorzenia organów zmysłów, takie jak zaburzenia równowagi, słuchu, węchu i smaku, a również schorzenia nerwów czaszkowych razem z diagnostyką a także leczeniem zaburzeń połykania a także obwodowej postaci zespołu spania z bezdechem sennym.
poradnia laryngologiczna Poznań na ogół zajmuje się leczeniem pacjentów z bólem jak też stanami zapalnymi uszu, a także z uczuciem zatkania jak też chronicznymi usznymi szumami. Na konsultację laryngologiczną muszą się także zgłosić chorzy z niedosłuchem, problemami z migdałkami a także przewlekłym zapaleniem gardła.
2020-11-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.