Wycieczki z nauką jazdy konnej

Jeśli chcielibyśmy zaszczepić w naszym dziecku tego typu wartości jak cierpliwość i wytrwałość przy dążeniu do celu, to musimy zapisać je na jakieś zajęcia sportowe. A jeśli chcemy dodać do tego pewną jedność z naturą i zamiłowanie do innych stworzeń, to wtedy na pewno idealną opcją będzie nauka jazdy konnej. To świetne rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Nawet, kiedy nasze dziecko jest niepokorne i nie chce nas słuchać, to faktycznie warto wziąć pod uwagę rozładowanie jakoś jego nerwów i w takiej sytuacji też nauka jazdy konnej będzie idealnym pomysłem.

jazda konna
Źródło: flickr.com
Dlatego kiedy prowadzamy nasze dziecko na wiele zajęć sportowych i z żadnych nie było zadowolone, to możemy po prostu pójść z maluchem na zajęcia z jazdy konnej. Jeśli my sami nie mieliśmy okazji nigdy jeździć, to też możemy pomyśleć o tym, by się zapisać na lekcję. Bo na uczenie się jazdy konnej nigdy nie jest zbyt późno. Poza tym sporo dzieci i rodziców spędzają wakacje w siodle, rodzice zabierają dziecko na turnus, gdzie możemy jeździć konno i to sprawi, że cała rodzina czynnie spędzi czas, co jest genialnym spoiwem rodzinnych relacji - http://patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne (http://patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne). Jeżeli nasze dziecko uczęszcza po szkole na jazdę konną i widzimy, że sprawia mu to mnóstwo frajdy, to dobrze wziąć pod uwagę to, by nasz maluch był w stanie w wakacje trochę bardziej się wyszaleć w siodle. Najlepsza będzie kolonia jeździecka. To nie jedynie poprawienie umiejętności jeździeckich, ale również nauczenie się samodzielności, bo nasza pociecha będzie musiała sama sobie dawać radę na obozie jeździeckim.


Polecamy też

Jak możemy nauczyć się kitesurfingu? W jakiej szkole możliwa jest nauka? O czym najlepiej pamiętać?

Sport ekstremalny
Źródło: pixabay.com
Jeśli marzymy, by uprawiać kitesurfing to z pewnością musimy wybrać najlepszą szkołę, w jakiej będziemy rozwijać swoje zdolności. Kitesurfing jest sportem ekstremalnym, może więc wytwarzać bardzo poważne kontuzje i urazy. Na kursie można nauczyć się zasad bezpiecznego uprawiania takiego typu sportu, co jest konieczne, aby móc radować się z kitesurfingu całkowicie.

koń
Oprawcowane przez: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
To faktycznie świetna szkoła życia i znajomości, które będą z naszą pociechą przez wiele lat a może i na zawsze. Dlatego jeżeli chcemy dać dziecku fajny upominek na wakacje to zapytajmy je o to, co faktycznie chciałoby robić. Bo wiadomo, że super jest wziąć swojego smyka i pojechać gdzieś na wczasy razem z dzieckiem, ale jeżeli nasz maluch będzie wolał jeździć konno cały dzień, to sensowniejsza okaże się opcja, związana z kolonią jeździecką, bo kiedyś tak czy siak będzie trzeba przeciąć tę psychiczną pępowinę. Wiadomo, że początkowo będziemy się zamartwiać o nasze dziecko, ale na tego typu koloniach opiekunowie kontrolują wszystko, więc na spokojnie nie trzeba się o wszystko martwić. A po takich wakacjach w siodle nasze dziecię na sto procent będzie zadowolone i wdzięczne, że mieliśmy do niego tyle zaufania, że puściliśmy je samo na kolonię jeździecką.
2019-12-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.