W jaki sposób troszczyć się o zęby? - reguły

Wiele osób regularnie czyści ząbki, a mimo to w czasie każdej wizyty w gabinecie dentysta odkrywa u nich następne ubytki.


Typowym wyjaśnieniem tej niemiłej sytuacji jest szukanie winy w genetyce.


Twierdzenie „mam słabe ząbki po mamie” – jest to zdanie, które częstokroć padają w gabinecie stomatologicznym. Natomiast higiena zębów nie ogranicza się wyłącznie do codziennego szczotkowania ząbków. By radować się przez wiele lat pięknym uzębieniem, warto przestrzegać kilku prostych zasad, dzięki jakim ząbki oraz dziąsła długo będą zdrowe. Co z tego, iż każdego dnia myjemy ząbki, jeśli czynimy to źle. Niewłaściwa technika szczotkowania, źle dobrana szczoteczka i pasta nie jedynie popsują nasze wysiłki, ale mogą poważnie zaszkodzić zębom i dziąsłom. O ile naprawdę nam zależy na zdrowiu zębów, nauczmy się poprawnie myć zęby – instruktaż higieny jamy ustnej nie jest wielkim wydatkiem, natomiast przynosi ogromne korzyści.


stan zdrowia
Oprawcowane przez: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com


Walczmy ze szkodliwymi przyzwyczajeniami. Nie ogryzajmy ołówków ani paznokci, nie rozgryzajmy orzechów, nie użytkujmy ząbków jako substytutu nożyc krawieckich albo otwieraczy do butelek. Tego rodzaju nawyki spowodować mogą mikropęknięcia lub odłupywanie się szkliwa, mogą także doprowadzić do odłamania się całych kawałków ząbka, a również do zniszczenia wypełnień. Walczmy ze słabością do węglowodanów oraz słodyczy. Prawdopodobnie wszyscy doskonale wiemy, że słodkości psują ząbki i powiększają ryzyko próchnicy. Jednakże mało ludzi ma świadomość, że równie groźne dla naszych zębów będą węglowodany.


Polecamy też

Jaka rzecz na problemy z trawieniem? - a więc, zioła oraz herbatki, przeciwko leki na trawienie

co na trawienie
Oprawcowane przez: Media Forum
Źródło: Media Forum
Przeciwko pozorom nasz pisany dzisiaj temat nie jest tak kontrowersyjny, jakby się miało możliwość wydawać. Tego typu pytanka zadaje sobie coraz bardziej dużo ludzi, którzy już tak naprawdę nie mają pojęcia, w co wierzyć - czy ziołowa herbatka w rzeczywistości pomoże? Jak coś takiego może konkurować z lekiem? A więc tu ukazuje się sposób myślenia nas polaków - większej liczbie z naszych osób wydaje się, iż lekarstwa pomogą na wszystko.


Zawarta w wielu zakąskach skrobia jest w ślinie rozłożona na cukry proste, zaś te są już groźne dla naszych zębów. Ratunkiem wtenczas może być dentysta (rozwinięcie tematu: dentysta Wrocław) Łódź jest miastem w którym nie brakuje gabinetów dentystycznych.

Jeśli odnalezienie uzupełniających danych na prezentowany temat jest dla Ciebie niesamowicie ważne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę (http://www.reha-kompleks.pl/rehabilitacja-urologiczna-ginekologiczna/), na jakiej je niewątpliwie dostrzeżesz.

/J]
2021-01-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.