Uzależnienia - bezsprzecznie jeden z najpoważniejszych problemów dzisiejszych społeczeństw

Nie czynią rozróżnień. Mogą dotyczyć każdego: przedsiębiorcy, sprzątaczki, aktora, muzyka, nastolatka. Wiek, płeć, wykonywana profesja, zajmowana pozycja społeczna nie mają tu najmniejszego znaczenia.


Statystyki nie kłamią.
zdrowia
Oprawcowane przez: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis


personel medyczny
Oprawcowane przez: muffinn
Źródło: http://www.flickr.com


Specjaliści ostrzegają: coraz więcej zwłaszcza młodych ludzi zmaga się z różnorodnymi nałogami. Dla sporej części z nich jedynym „ratunkiem” jest bez wątpienia terapia odwykowa. Jej zasadniczy cel to pokazanie pacjentowi innych metod radzenia sobie z kłopotami codzienności niż sięganie po używki. Niejednokrotnie albowiem właśnie narkotyki, alkohol lub gry komputerowe stają się fantastyczną „drogą ucieczki” od „szarej rzeczywistości”, napięcia, sytuacji, jakim nie jesteśmy w stanie sprostać, lekiem zmniejszającym niepokój, wstyd, brak pewności siebie, itd. Łatwo ulec pokusie i stracić kontrolę. Nałóg to podstępny wróg który niepostrzeżenie wkracza w nasze życie i nim zdążymy zareagować, niweczy wszystko, co zbudowaliśmy.Dobrze byłoby zaznaczyć, że terapia - wejdź - uzależnień (więcej o terapi uzależnień) stanowi niezmiernie żmudny proces wymagający konsekwencji i ogromnego wysiłku zarówno ze strony samej osoby zainteresowanej jak i ludzi, którymi się otacza: rodziny, znajomych.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości (http://www.longlifefoundation.pl/mikroglony/37-spirulina-100g-9005858001019.html) na ten temat? Zapraszamy do przejrzenia kolejnego artykułu. W nim zapoznasz się z przeróżnymi szczegółami.

Abstynencja na przekór pozorom wcale nie kończy zmagań z nałogiem. Uzależnienie towarzyszy nam bowiem do końca życia. Zawsze już należy się pilnować. Każdego dnia.
2019-07-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.