Specjalistyczna korekcja oczu – czemu trzeba się na nią zdecydować?

O życiu bez okularów bądź soczewek marzy większość osób, których kłopotem bywa krótko bądź dalekowzroczność. W obecnych czasach najszybszym, a zarazem niezwykle skutecznym rozwiązaniem, by raz na wciąż pozbyć się wady wzroku jest operacja.


Zabieg chirurgiczny to także rozwiązanie w przypadku zaćmy.


Życie bez okularów


łóżko
Oprawcowane przez: Medicover.
Źródło: Medicover.


O tym, w jaki sposób kłopotliwe jest noszenie okularów, wie każda osoba ich potrzebująca. Parowanie szkieł podczas wchodzenia zimą do ciepłego pokoju to najmniejszy problem. Okulary (rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne?filtr=10000,12) prócz faktu są bardzo delikatne, toteż nietrudno o ich uszkodzenia. Oprócz takiego trzeba liczyć się z koniecznością wizyt u okulisty i w wypadku potrzeby – zmiany oprawek na nowe. Jeśli wada wzroku nie postępuje, naturalnie nie ma przymusu zamawiania nowych okularów. Rzeczywistość bywa jednakże fakt, że moda ciągle się zmienia, a wraz z nią – kształt oprawek. W praktyce znaczy to, że nierzadko osoby ze słabym wzorkiem zmieniają okulary - rajsoczewek.pl/ray-ban - mocniej ze względów estetycznych, niż konieczności. Pomysłem w tym sytuacji będzie laserowa korekcja wady wzroku. Cały zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a oferuje natychmiastowy efekt i poprawę utrzymującą się już do końca życia. Warto go jednakże zrobić jedynie u owych pacjentów, u jakich wada nie postępuje. Nie bywa ponadto refundowany przez NFZ, ale w porównaniu z wydatkami na okulary w ciągu całego życia zdoła okazać się to bardziej korzystne finansowo rozwiązanie.


Skuteczny sposób na zaćmę


Chociaż zaćma kojarzona jest z problemami związanym z wiekiem, znacznie częściej atakuje osoby przed pięćdziesiątym rokiem życia. W wyniku tego schorzenia pogarsza się wzrok, a co za tym idzie – komfort życia pacjenta obniża się, a czasami także nie bywa on w stanie wykonywać swoich obowiązków zawodowych. Także w powyższym wypadku realne jest przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem precyzyjnego lasera. Operacje zaćmy Warszawa zalecane będą w jak najwcześniejszym stadium schorzenia aby nie dopuścić do sporej utraty umiejętności widzenia.


Polecamy też

Choroby oczu leczone laserem

zdrowie - fotografia
Oprawcowane przez: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Katarakta i jaskra: te dwie podstępne choroby oczu początkowo przebiegają niezauważone.


Nie sprawiają bólu ani ogromnego dyskomfortu. Mogą jednakże przyczynić się do utraty wzroku, jeśli nie zostaną na czas zdiagnozowane i nie będą kurowane.


Cięcie jest niewielkie, a pacjent wraca do siebie po jedynie paru dniach od zabiegu. Trzeba przy powyższym pamiętać, iż jest to najczęściej stosowany sposób leczenia zaćmy na świecie, dlatego pacjenci borykający się z tą chorobą powinni przemyśleć poddanie się tej operacji.
2018-06-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.