Skompletowanie apteczki turystycznej

Wycieczka w góry jest fantastycznym pomysłem na weekend. Powinniśmy jednakże pamiętać, aby przed każdą, nawet krótką trasą, stosownie się zabezpieczyć.


Stosownie wyposażona apteczka powinna być pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o zdobywaniu górskich szlaków.


zestaw do płukania oka
Oprawcowane przez: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com


Kompletowanie apteczki powinniśmy zacząć od określenia naszej wprawy w udzieleniu pierwszej pomocy. Kiedy je zrewidujemy, warto pomyśleć w czym będziemy przenosić jej zawartość. Zasobnik na apteczkę powinno się wybrać przed kupnem leków, gdyż powinniśmy je w taki sposób dobrać aby się wszystko co niezbędne zmieściło. Samym pokrowcem może być na przykład niewielka kosmetyczka, jest względnie wodoszczelna oraz wytrzymała. Dla bardziej wymagających rekomendujemy pokrowce a także zestawy gotowych apteczek, wyprodukowane przez firmy powiązane z turystyczną branżą.


W skład pierwszej kategorii muszą wejść opatrunki, gazy jałowe, przylepce, trójkątna chusta, bandaż elastyczny. To główny środek opatrunkowy podczas zaopatrywania tak większych ran, jak i skręceń oraz zwichnięć. Przy wyborze bandaża warto zwrócić uwagę na to w co on jest zapakowany; najlepsze będą opakowania z folii. Następnym aspektem jest rozmiar, normalnie bandaże posiadają długość 4 m. Jeśli idzie o szerokość zaleca się posiadanie kilku rozmiarów; najlepszym rozwiązaniem jest zakup kilku bandaży o szerokości: 4, 6 oraz 10 cm. Zestaw do płukania oka to bardzo przydatne urządzenie do wyeliminowania okruszyn z oka.


Polecamy też

Cierpisz na wadę wzroku? Pomocna będzie korekcja laserowa

materac
Oprawcowane przez: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych realiach znacznie więcej ludzi cierpi na wszelkiego typu choroby wzroku, wśród nich przoduje astygmatyzm. Jest to przypadłość genetyczna, posiadająca duże prawdopodobieństwo przekazania jej potomstwu. Poza tym, nasz tryb życia bardzo sprzyja takiemu pogarszaniu się wzroku.


Na pewno warto go posiadać w swej apteczce turystycznej. Zalecamy również zabieranie paru plastrów na odgniotki, najlepiej w różnych rozmiarach, oraz kilku plastrów z opatrunkiem też różnej wielkości.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.