Rehabilitacje w domu czy raczej pod okiem specjalisty? Zalety i minusy obu rozwiązań

Jeśli uległeś jakiejś kontuzji lub wypadkowi i musisz się rehabilitować, wówczas niewątpliwie musisz rozważyć, czy zdecydować się na rehabilitację w zaciszu własnego mieszkania czy lepiej wykonywać wszelkie ćwiczenia pod okiem fachowca.
Dzisiaj przedstawiamy plusy i wady obu rozwiązań, co bez wątpliwości bardzo pomoże CI podjąć końcową decyzję.


Ćwiczenia pod okiem fachowca


Jeśli chcesz się dowiedzieć dokładnie, do czego służą poszczególne urządzenia, jak dobrze wykonywać poszczególne ćwiczenia i czy w Twoim wypadku pasy neoprenowe (odsyłam tutaj) będą dobrym rozwiązaniem czy lepiej musisz z nich zrezygnować, niewątpliwie musisz najpierw umówić się na kilka wizyt o fachowego rehabilitanta. Wówczas dowiesz się, jaki będzie najlepszy dla Ciebie plan działania, a równocześnie unikniesz różnego rodzaju problemów.


Zakupy w hipermarkecie
Oprawcowane przez: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com


Ćwiczenia w domu


szkolenie
Oprawcowane przez: JeffWicklein
Źródło: http://www.flickr.com


Zazwyczaj na ćwiczenia w domu decydują się osoby, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu, a równocześnie nie przepadają za wielkimi tłumami. W takich przypadkach najpopularniejsze bez wątpienia są rowery treningowe (więcej wskazówek), które możesz postawić sobie dla przykładu w salonie przed telewizorem i w ów sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.


Co wybrać?


Ostateczny wybór oczywiście należy tylko do Ciebie - najważniejsze jednak, abyś po prostu ćwiczył, obojętne gdzie.

Więcej na stronie
Najlepiej będzie jeśli na początek przejdziesz się do fachowca, który powie Ci, jak wykorzystywać rowery stacjonarne czy inne maszyny w Twojej rehabilitacji, a później będziesz ćwiczył zgodnie z jego zaleceniami w zaciszu swojego mieszkania, raz na pewien czas wyłącznie kontrolując poczynione przez Ciebie postępy w rehabilitacji.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.