Problem z nietrzymaniem moczu – czy i w jaki sposób można sobie poradzić z tą dolegliwością?

Nietrzymanie moczu to kłopot wielu kobiet. Niestety jedynie nieliczne pójdą do lekarza, ponieważ krępują się wskazanej przypadłości, mimo że można sobie z nią dać radę. Trzeba wyłącznie wiedzieć jak.
Zacznijmy od tego, kto z reguły trudzi się z tym niedomaganiem. To zwykle panie po 60-tym roku życia, jednakże zdarzają się również młodsze przedstawicielki płci pięknej, najczęściej po przebytej ciąży.
problemy zdrowotne
Oprawcowane przez: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Przez niewłaściwe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych mocz wydostaje się w niespodziewanych sytuacjach, m.in.

Nie wahaj się - tylko wejdź na oryginalny serwis (http://www.eskulapmed.pl/sklep-medyczny-i-rehabilitacyjny-swiecie/), z którego dowiesz się dużo interesujących informacji w odniesieniu do omawianego tematu.

podczas kichania czy większego wysiłku fizycznego. Jest to niezwykle kłopotliwe, toteż jeżeli również twoim zmartwieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest zapoczątkować jak najwcześniej, aby onieśmielenie przestało nam towarzyszyć każdego dnia (Gyn Centrum - leczenie chorób sfer intymnych). Gdy zdecydujemy się iść do lekarza, ten powinien zaordynować nam odpowiednie badania, dzięki którym prawdopodobne będzie stwierdzenie, jak bardzo rozwinięta w naszym przypadku jest przedstawiana dolegliwość. Badania te niestety nie zawsze są miłe, jednakże dobrze jest się im poddać, by wszcząć potrzebne leczenie. Na czym polega? W początkowym stadium wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, aby przywrócić sprawność mięśni, jakie osłabły i na nowo móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają systematyczności, ale po kilku tygodniach można dostrzec dogodne efekty. Jeśli nie przynoszą zadowalających rezultatów, wymagane będzie leczenie farmakologiczne.


Polecamy też

Jakimi sposobami można radzić sobie z niepłodnością czyli najważniejsze plusy i minusy techniki in-vitro.

dziecko
Oprawcowane przez: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Dla zdecydowanej większości par posiadanie potomstwa jest kluczową sprawą, z tego też powodu przypadki, gdy kobieta przez długi czas nie może zajść w ciążę są nieraz bardzo smutne. Po długim okresie starań może niekiedy dojść do wspólnych pretensji i żalów, ludzie nie mogą nie wytrzymać ciśnienia i się rozstają, występują także najróżniejsze depresje i inne problemy.

Choroba nie śpi
Oprawcowane przez: Tempur
Źródło: Tempur
Lekarstwa należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, a ich przeznaczeniem jest wzmocnienie cewki moczowej. Przy pomocy medykamentów będzie sprężysta i nie umożliwi przepuszczania moczu.

Zainteresowała Cię rozważana porada? Jeżeli poszukujesz uzupełniających wiadomości, które też okażą się użyteczne, kliknij ten link i sprawdź więcej w serwisie (https://rehab-terapia.pl/czym-polega-leczenie-uzaleznienia-alkoholu/).

W najgorszym razie konieczna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy mają ponownie w odpowiednim miejscu umieścić pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety należy mieć świadomość, iż operacja nie zawsze daje zapomnieć o chorobie. U 30% kobiet nie przynosi efektów, których oczekują, zatem potrzebne jest kontynuowanie leczenia farmaceutycznego.
Na koniec należy zaznaczyć, iż nieodzowne są również inne działania, np. rzucenie palenia, troska o właściwą wagę, ponieważ każdy nadmierny kilogram uciska drogi moczowe. Dobrze też zrezygnować z pokarmów, które mogą drażnić pęcherz moczowy. Są to przede wszystkim alkohol, kofeina, cytrusy i ostre przyprawy.
2020-04-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.