Pierwsza wizyta u ginekologa

W jaki sposób się przyszykować do pierwszej wizyty u ginekologa? W jaki sposób wygląda badanie? Co ze sobą wziąć?


Fakt, iż medyk będzie osobą obcą, co więcej – realizuje swój fach, winien być dla pacjentki „czynnikiem łagodzącym”.


Również wiedza na temat tego, w jaki sposób się przygotować do odwiedzin oraz czego dokładnie spodziewać się w jej trakcie, powinna dodać niewieście pewności . Jeśli przyczyną pierwszej wizyty u ginekologa nie jest konkretny problem (np. pieczenie waginy - albo inne kłopoczące objawy), idealną chwilą na jej odbycie będzie czas między miesiączką, a połową cyklu, co pomoże medykowi na dogłębne zbadanie szyjki macicy a także prawdopodobne pobranie materiału koniecznego do przeprowadzenia cytologii.


Polecamy też

W czasie nabywania szkieł kontaktowych nie zapomnij zaopatrzyć się w nawilżające krople do oczu

oczy zielone
Oprawcowane przez: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Stosujesz szkła kontaktowe? Odczuwasz suchość oraz, a także tarcie w oku? Już dziś pomyśl jak możesz nawilżyć swoją oczy!Jeśli od pewnego czasu używasz soczewki to powinieneś dowiedzieć się w jaki sposób dbać dodatkowo o własne oczy. Notorycznie się zdarza, że po kilkugodzinnym noszeniu soczewek kontaktowych wyczuwalna jest suchość i dyskomfort w oku. Przeważnie jest to spowodowane skażonym powietrzem i rezydowaniem w pokojach klimatyzowanych.


morze - zdjęcie
Oprawcowane przez: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com


Jedną z bardziej spornych kwestii, jakie wiążą się z wizytą u ginekologa jest epilacja. Jedne damy zastanawiają się, w jakiej postaci ich intymne okolice będą wyglądać lepiej, drugie – co będzie wygodniejsze dla lekarza. Tymczasem obydwa pytania są bezzasadne. Dla doktora nie będzie miało to absolutnie znaczenia.

Jeśli znajdujący się tutaj wpis Cię zainteresował, to wejdź na ten link - zobaczysz tam użyteczny serwis (http://art-dental.pl/76,system-do-wypelnien-plynna-gutaperka-eq-master.html), który na pewno uznasz za godny uwagi.

Dlatego jedynym powodem, dla jakiego kobieta może ogolić miejsca intymne przed wizytą, jest jej komfort psychiczny. Ginekolog na pewno zapyta nas o dane podstawowe, takie jak: czas pierwszej i ostatniej miesiączki; tok cyklu (długość, regularność, charakter krwawień, możliwe plamienia); obecne albo przebyte schorzenia, operacje; wszelkie niedomagania w intymnych okolicach (swędzenie pochwy, ); utrzymywanie kontaktów seksualnych.


Następnym etapem wizyty będzie zewnętrzne badanie, w czasie którego doktor przez dotyk powłok brzusznych bada, czy nie istnieją potencjalne odchylenia.
2020-03-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.