Archiwa tagu: oko

oko

Czym jest soczewka toryczna i czym się różni od standardowego modelu? W czym pomagają, do czego służą?

Soczewka toryczna to typ soczewki, jaka ma określony, specyficzny kształt. Normalne soczewki posiadają powierzchnię sferyczną. Co to oznacza? Trzeba wyobrazić sobie rozciętą w poprzek piłkę do siatkówki plażowej. Soczewka toryczna zaś to coś, co przypomina przecięty wzdłuż obwarzanek.

Różnorakie metody, które pomogą nam skutecznie wyleczyć wadę wzroku

Obecnie długie kolejki do lekarzy już nikogo nie dziwią, widok ten stał się wręcz codziennością, a aktualny tryb życia sprawia, iż choruje coraz większa ilość osób. Życie w biegu ma swoje skutki w naszym zdrowiu – a jakie są tego rezultaty? Posiadamy mniej czasu na spożywanie posiłków, więc jemy szybko i nierzadko cokolwiek, nie posiadamy także czasu na relaks, śpimy za mało, co odbija się na naszym samopoczuciu.

Dietetyk – czyli, w jakie się miejsce udać się po raunek przy odchudzaniu na obszarze miasta Wrocław

Masz problemik z wystającym brzuszkiem? A być może brzuszek w rzeczywistości to jest twoje najmniejsze zmartwienie? Boli Ciebie ciałko, plecki łkają przy schylaniu? A może kiedy przysiadasz odczuwasz, iż nie jesteś nawet w stanie powiązać własnych butów? Jeżeli cokolwiek z tego wszyściutkiego się zgadza może to znaczyć, iż to nie są już teraz przelewki – zaczynasz lub Masz już problemik z osobistą tuszą.

Ból zęba, niewłaściwy zgryz? Poszukaj stomatologa, lub ortodonty w Płocku

Prawdopodobnie każdy człowiek przekonał się już o tym, iż państwowa służba zdrowia w naszym kraju nie za każdym razem działa tak jak powinna. Każdy z nas zapisując się do specjalisty pragnie mieć wizytę za parę dni lub przynajmniej parę tygodni. Zwykle coś takiego nie ma miejsca, bowiem czas oczekiwania na konsultację wynosi nieraz paręnaście miesięcy. Jest to niedobra informacja dla wszystkich osób, jakie chciałyby udać się na wizytę do specjalisty.

Czym jest siatkówka oka oraz na jakie choroby jest ona narażona?

Najważniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej widzimy otaczający nas świat. Składa się ona z mnóstwa czopków oraz pręcików, zatem komórek nerwowych. To one umożliwiają odbieranie sygnałów świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu, w którym powstaje obraz.