Nowatorskie sposoby używane we współczesnej okulistyce, podstawowe wiadomości na temat laserowej korekcji wzroku

Oczy to bardzo ważny organ dla każdego z nas, to właśnie one dostarczają nam ogromną ilość informacji o świecie, który nas otacza. Jednak są też organem bardzo wrażliwym na zaniedbania, a niestety obecne życie nie obchodzi się lekko ze wzrokiem.
Zdrowe oczy
Oprawcowane przez: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Ogromna ilość godzin jakie się spędza napatrzeniu się w komputer albo telewizor, nieodpowiednie oświetlenie czy brak badań profilaktycznych sprawiają, że u wielu ludzi pojawiają się rosnące problemy z ostrością widzenia. Zjawisko to ma też przyczyny naturalne, po prostu wraz z wiekiem narząd wzroku działa coraz słabiej i konieczne jest jego odpowiednie wsparcie. Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą było używanie okularów lub szkieł kontaktowych.

Polecamy też

Laserowa korekta wad wzroku – z jakiego powodu warto jest mieć na uwadze tę metodę?

oko
Oprawcowane przez: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie wszystkim one pasują. Oprócz tego ich noszenie niejednokrotnie może nas ograniczać, np. podczas uprawiania sportu, soczewki z kolei nie nadają się dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cierpią na dolegliwość suchego oka. Dlatego znakomitym rozwiązaniem jest laserowa korekta wad wzroku, która pozwala ostatecznie zapomnieć o trudnościach ze wzrokiem. Na czym polega oraz jakie są jej atuty?


Nadal jest to najbardziej popularny sposób aby sobie poradzić przy problemach z widzeniem, ale wymaga noszenia bez przerwy czegoś na sobie, co nie zawsze jest wygodne i praktyczne. Jednak rozwój nowoczesnych technik medycznych spowodował, że także w dziedzinie korygowania wzroku zaczęły się pojawiać zupełnie nowe możliwości na przykład bezinwazyjna ortokorekcja. Od kilkunastu lat tysiącom pacjentów z całego świata pomaga korekta wzroku laserem z warszawy.

Ten serwis www (https://ewadent.pl/uslugi/) ma pokrewne informacje na opisywany wątek. Obowiązkowo zbadaj to teraz, gdyż zdobyte informacje całkowicie Cię wciągną.

Zabieg ten pozwala na zupełne wyeliminowanie konieczności noszenia okularów - zapoznaj się z cenom https://opticalove.com/pl/korekcyjne/ksztalt - czy szkieł kontaktowych, i można przy jego pomocy poradzić sobie z większością często pojawiających się wad.

okulary
Oprawcowane przez: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Korekcja wykonywana jest przy pomocy specjalnego lasera, który będzie usuwał bardzo cienkie warstwy rogówki, modelując ją w ten sposób. Najważniejsze w tym zabiegu będzie przekształcenie jej w taki sposób, aby promienie skupiały się na siatkówce i dawały odpowiednio wyraźny obraz. Tu ogromną rolę pełni ma doświadczony okulista, który będzie przeprowadzał zabieg. Laser jest tylko precyzyjnym urządzeniem w jego rękach, ale to właśnie on odpowiada za dokładne sprawdzenie wady pacjenta i dobranie właściwych parametrów pracy urządzenia. Przy odpowiednio wykonanej korekcji rogówki tak naprawdę można całkowicie wyeliminować noszenie okularów albo szkieł, co z pewnością jest dużym komfortem dla każdego mającego kłopoty z widzeniem.
2019-03-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.