Napar z ziela - roślina młodości. Spójrz na istotne informacje!

Herbata (a więc wywar z rośliny Camellia sinensis) jest ceniona i uwielbiana przez rzesze ludzi na całym świecie od wielu stuleci. W miejscach takich jak Państwo Środka, kraj kwitnącej wiśni bądź też Wyspy Brytyjskie jest ona elementem dziedzictwa kulturowego oraz obyczajowości. Mamy sporą ilość odmian herbaty, które wyróżniają się odmiennym smakiem, intensywnością, wonią oraz kolorem jak i działaniem.

Czarna herbata to
herbata
Oprawcowane przez: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
chyba jedna z najbardziej popularnych odmian herbaty w krajach zachodnich. Pija się ją codziennie w ogromnych ilościach przy przeróżnych okazjach. Jest dużo odmian oraz sposobów jej przygotowywania, dzięki czemu otrzymujemy niezwykle interesujące i zróżnicowane napoje. Elementem wyróżniającym ją spośród pozostałych rodzajów herbat jest fakt, iż jest ona najbardziej utleniona, co ma decydujący wpływ na jej mocny smak. Co jest interesujące to fakt, że otrzymywana z tego samego krzewu herbata zielona nie jest utleniana w ogóle. Kolejną charakterystyczną cechą czarnej herbaty jest wysoka zawartość kofeiny, dzięki czemu posiada ona właściwości pobudzające. Po wypiciu filiżanki możemy wyczuć odrobinę przyśpieszone bicie serca i zwiększoną koncentrację. Wysoka ilość substancji zwanych polifenolami pomaga chronić komórki naszego organizmu. Pewni badacze uważają także, że dzięki obecności polifenoli czarna herbata zapobiega konkretnym rodzajom chorób nowotworowych - więcej produktów.
herbata
Oprawcowane przez: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com
Biała herbata również pochodzi z pąków oraz liści tego samego krzewu co herbata czarna.


Polecamy też

W jaki sposób najlepiej zadbać o swoje ciało oraz zdrowie - przydatne wskazówki oraz rady

Jak pokonać jesienną senność
Oprawcowane przez: iStock
Źródło: iStock
Jak na przykład możesz w optymalny sposób zadbać o swoje ciało i zdrowie? Trzeba przyznać, iż te dwie rzeczy dokładnie się ze sobą łączą, w związku z tym jeśli zdecydujesz się dbać o swoje zdrowie musisz naraz zadbać o swoje ciało, i odwrotnie. Nie da się rozłączyć tych dwóch rzeczy, w końcu nie bez powodu powstało stwierdzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Nie jest jednak utleniana. Nazewnictwo pochodzi od drobnych, srebrzysto-białych nitek które powlekają zamknięte pączki rośliny herbacianej, jakie nadają jej biały koloryt. Sam napar nie jest biały lecz słomkowaty albo też żółtawy. Biała herbata jest najbogatsza w antyoksydanty spośród wszystkich proponowanych herbat. Jest także najmniej przetworzona. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów chroni ciało przed działaniem wolnych rodników. Biała herbata może także obniżać poziom cukru we krwi i przeciwdziałać cukrzycy. Niweluje również skutki stresu i dodaje energii. Widać zdecydowanie, iż ten typ herbaty zbawiennie wpływa na nasze ciało ale i ducha. Zakres jej oddziaływania jest naprawdę duży. Stąd też opisywana jest jako jeden z największych dobrodziejstw natury.
2019-02-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.