Najlepszy napój pokrzywowy - zobacz również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie jedynie chwast. Od wieków stosowana jest z uszanowaniem ze względu na własności medyczne i zalety odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera mnóstwo cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych pomocnych w wielu schorzeniach. Od dawna używana jest w medycynie naturalnej.

sprawdź tutaj
Oprawcowane przez: stanze
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej na wiosnę z pokrzywy przygotowywano zupę. Dzisiaj gospodynie dołączają do karmy dla zwierzaków jej posiekane drobno listowie. Medycyna ludowa zachęca, ażeby przy wiosennym zmęczeniu pić co dzień na wzmocnienie sok ze świeżo zebranych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to żywa źródło aktywnych związków niezbędnych do harmonijnego działania naszego organizmu (dowiedz się szczegółów - ). Eksperci interesujący się ziołolecznictwem uważają ją wprost za normalny antybiotyk. Jest to jeden z najbardziej cennych surowców użytkowanych w fitoterapii. Zawiera liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki pożyteczne w kuracji wielu chorób.

Polecamy też

Jak wyglądają obecnie prawne regulacje dotyczące legalnej sprzedaży leków w internecie

lekarstwa
Oprawcowane przez: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Handel internetowy ma coraz większą popularność, ludzie sprawdzają przez sieć w zasadzie wszystko, co będzie się dało. Nie ma co ukrywać, że internetowe sprawunki będą i tańsze, i bardziej wygodne, nie trzeba chodzić po sklepach szukając jakiegoś przedmiotu, a można złożyć na niego zamówienie siedząc wieczorem w fotelu i popijając szklankę herbaty. Nic więc dziwnego, że także na rynek leków i kosmetyków przebojem wkroczyły sklepy internetowe, proponując w taki sam sposób ogromną liczbę produktów.


Regularne picie soku z pokrzywy wyraźnie zwiększa wydalanie z moczem chlorków, mocznika i pozostałych szkodliwych wytworów przemiany materii. Z owego powodu pokrzywa uchodzi za środek oczyszczający krew. Działa również przeciwkrwotocznie, zmniejsza ciśnienie krwi.

Pojawiła się teraz oryginalna publikacja (https://titaniumdental.pl/medycyna-estetyczna/), która ma przydatne informacje na prezentowany temat, zatem nie zwlekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

Za sprawą zawartości witamin i soli mineralnych, jest w stanie uzupełnić zachodzące w okresie wiosennym nieduże niedostatki owych czynników. Poleca się sok z pokrzywy w wypadku leczenia defektów miąższu wątroby, kamicy moczanowej, a także w tłumieniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w przewodzie pokarmowym, przy niskim pułapie hemoglobiny i niedoborach czerwonych ciałek krwi.

Sok z pokrzywy
Źródło: http://www.flickr.com
Kwas pantotenowy, jakiego spore porcje zawarte są w pokrzywie powoduje, że sok z niej ujawnia własności przeciwzapalne, aktywujące regenerację tkanek. W medycynie ludowej użytkowany jest do kuracji oparzeń, ropni podudzi, ropnych schorzeń cery, w leczeniach powiązanych z wypadaniem włosów, jako specyfik przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a również medykament wykrztuśny (użyteczny link). Sok z pokrzywy jest łatwo przyswajalny, popija się go po rozcieńczeniu w ciepłej wodzie.
2020-03-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.