Niezbędne dla ducha i ciała – kąpiele w solach leczniczych. Wpływają zbawiennie na stan psychiczny i fizyczny

Kąpiel solankowa to w najwyższym stopniu miła i zdrowotna terapia. Woda z minerałami jest bogata w dobroczynne właściwości dla kości, skóry czy organów wewnętrznych. Odpowiednio sprawdza się dla dorosłych, ale również dla dzieci, szczególnie dla tych, które zbyt często mają problem z infekcjami dróg oddechowych.
Wody solankowe
Oprawcowane przez: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com
Solanka rozluźnia, wycisza i poprawia kondycję psychiczną. Jeśli chodzi o sole lecznicze jest wskazana prawie dla każdego. Solanka to właściwie wody chlorkowo-sodowe, jakie zawierają nie mniej niż 1 g składników stałych w 1 dm³. Generalnie jest tak, iż wody o stężeniu mniejszym niż 1,5 procent definiujemy jako wody słone, zaś o stężeniu wyższym niż ka wartość właśnie jako solanki, więc służą one do leczniczych kąpieli solankowych. Te wody, jak wody mineralne zawierają zasadnicze jony, ale również jony dodatkowe. Do najbardziej znanych można zakwalifikować jony jodu, magnezu czy potasu. A jak to działa? Solanka powoduje wiele reakcji. Przez receptory skóry, hormony tkankowe, a zwłaszcza przez autonomiczny układ nerwowy jest w stanie dostać się do organizmu wywołując zmniejszenie nadpobudliwości nerwów ruchowych i czuciowych, wpływa na korzystniejsze ukrwienie skóry, wpływa na normalne ciśnienie krwi, serce lepiej działa, materia ma bardziej normalną przemianę.

Polecamy też

metoda wykorzystywania wolnych chwil

Biegający mężczyzna
Aktywny styl życia i spędzanie wolnego czasu w ruchu to warunki niezwykle powszechnie promowane w ostatnim czasie. Zaleca się je zwłaszcza w świetle niezdrowego trybu życia, prowadzonego aktualnie przez wielką rzeszę ludzi. Tego rodzaju tryb życia obejmuje zwykle nieznaczne ilości aktywności w połączeniu z niekorzystnym żywieniem i siedzącym stanowiskiem pracy. Tego typu połączenie skutkuje niejednokrotnie nadwagą i otyłością, a w późniejszym czasie rozmaitymi chorobami. Większa część ludzi bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, co to znaczy zdrowy styl życia. Znacznie trudniej jest jednak się do tych wskazówek samemu zastosować. Wdrożenie zdrowego trybu życia jest tym trudniejsze, jeśli wcześniej dany człowiek nie ruszał się prawie w ogóle. Jest to jednak możliwe i na pewno da bardzo wiele korzyści. Jedną z najpopularniejszych obecnie, a przy tym najmniej wymagających zajęć tego typu jest bieganie. Coraz częściej można zaobserwować na ulicach miast biegające osoby w różnym wieku. Dla wielu ludzi jest to nie tylko metodą na utrzymanie dobrej formy i szczupłego ciała, ale wręcz stylem życia. W późniejszym okresie biorą oni udział w różnych imprezach biegowych, takich jak przykładowo Bieg Katorżnika.


Zobacz również -

Łaźnia
Oprawcowane przez: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że wiele tych reakcji zależy od funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego czy układu krążenia, ale też od wieku, ewentualnych chorób. Temperatura kąpieli musi być perfekcyjnie ustalona, czyli pierwsze kąpiele powinny być organizowane w temperaturze 35-36 stopni, temperatura może wzrosnąć do trzydziestu ośmiu stopni Celsjusza. Pierwsza kąpiel ma ograniczoną ilość czasu i nie powinna przekroczyć 10 -12 minut, każda kolejna jest już dłuższa o dwie minuty.

Sprawdź ten link - przeczytasz w tym miejscu zbliżone treści, więc to źródło (https://www.swiatleku.pl/category/tabletki-wspomagajace-plodnosc) takiej sprawy na pewno również będzie godne polecenia.

Natomiast maksymalny czas kąpieli nie powinien przekraczać dwudziestu czterech minut. Kąpiele należy wykonywać raz w tygodniu, w serii po osiem – dziesięć zabiegów. Dla dzieci i młodzieży jest trochę inna proporcja, czyli dwie kąpiele tygodniowo w roztworze 2-procentowym solanki (temperatura 37 stopni).

Może Cię zainteresować: sól do kąpieli

Seria kąpieli, jakie trwają 10-15 minut zawiera dwanaście zabiegów. Jednocześnie nie każdy człowiek korzystać z kąpieli solankowych. najbardziej istotne przeciwwskazania to choroby naczyń wieńcowych, problem z krążeniem czy przebyty zawał serca. Kąpiele solankowe nie mogą być też przeprowadzane w sytuacji ostrych chorób przewlekłych, ukrytych psychozach, nadczynności tarczycy czy nowotworach. Pamiętajmy o tym, gdyż czasami to co pomaga większości, dla pozostałych może być niebezpieczne.
2019-11-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.