Laserowa korekta wad wzroku – z jakiego powodu warto jest mieć na uwadze tę metodę?

Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie wszystkim one pasują. Ponadto ich noszenie niejednokrotnie może nas ograniczać, np. podczas uprawiania sportu, soczewki natomiast nie nadają się dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cierpią na zespół suchego oka. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest laserowa korekta wad wzroku, która pozwala ostatecznie zapomnieć o kłopocie ze wzrokiem. Na czym polega oraz jakie są jej atuty?
www.lexum.pl
Oprawcowane przez: Vitali Ja
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekta jest przede wszystkim trwałym sposobem, z tego powodu decyduje się na nią tak wiele ludzi. Polega na zastosowaniu wiązki lasera, dzięki któremu da się z dużą precyzyjnością wymodelować kształt rogówki oka (więcej). Dzięki temu wpadające promienie świetlne nareszcie będą tworzyć na siatkówce wyraźny, a nie, tak jak do tej pory – rozmyty obraz. Rzecz jasna określone parametry, wedle których ustawiany jest laser, powinny być dopasowane do danego pacjenta, poddającego się zabiegowi. Odmienne są też metody działania zależnie od schorzenia, z którym zgłasza się do kliniki pacjent – tak np. w przypadku krótkowzroczności potrzebne jest spłaszczenie powierzchni rogówki, w dalekowzroczności z kolei – jej uwypuklenie. Laserowa korekta, poza wyzwoleniem od szkieł, posiada również sporo innych plusów. Zaliczają się do nich bez wątpienia szybkość jej zrobienia, tzn. kilkanaście minut. Zabieg nic nie boli, co jest niebywale istotne dla osób bojących się niniejszych niedogodności. Podawane jest miejscowe znieczulenie, co chroni przed jakimkolwiek uczuciem dyskomfortu. Zabieg jest wykonywany w charakterze ambulatoryjnym, więc pacjent nie zostaje w klinice, tylko jest wypisywany wkrótce po jego zrealizowaniu. Trzeba jeszcze dodać, że korekta laserowa niesie ze sobą bardzo niewielkie ryzyko powikłań i szybko możemy powrócić do normalnego życia.


Polecamy też

Jakie informacje wypada wiedzieć, jak wygląda zabieg laserowej korekty oczu.

Ludzkie oko
Oprawcowane przez: diastème
Źródło: http://www.flickr.com
Wady wzroku zmuszają do założenia okularów, co nie każdy lubi. Nie da się zaprzeczyć, iż okulary częstokroć przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a już na pewno podczas uprawiania różnego rodzaju sportów. Trzeba do tego uważać, nieraz je poprawiać, a niekiedy całkowicie eliminują nas z jakiejś aktywności. Wyjściem na to jest laserowa korekcja wzroku Warszawa.

Narzędzie do badania wzroku
Oprawcowane przez: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na powyżej opisany zabieg, trzeba nade wszystko upewnić się, iż laserowa korekta wad wzroku będzie realizowana przez doświadczonych fachowców, przy zastosowaniu nowoczesnych, gwarantowanych urządzeń - zobacz: optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Czym-jest-laserowa-korekcja-wzroku. Potrzebne są też badania kwalifikacyjne, by ustalić, jak zadziałać na rogówkę oraz jakie parametry lasera ustawić. Przemyślmy to rozwiązanie, a już niedługo rozstaniemy się z okularami lub soczewkami i będziemy mogli cieszyć się dobrym wzrokiem.
2019-06-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.