Kilka przydatnych informacji w temacie parzenia prawdziwej herbaty, przydatne do tego celu akcesoria.

Herbata należy obok kawy do najpopularniejszych napojów świata, każdego dnia wypija się jej miliony filiżanek i kubków. Większości z nas herbata będzie się jednak sprowadzać do torebek jednorazowych, zalewanych wrzącą wodą i po paru chwilach wyciąganych. Owszem, taki napój zapewne wyglądał będzie jak herbata, być może nawet i smakował, lecz do prawdziwej herbaty będzie mu trochę brakowało.

sypana herbata
Źródło: pixabay.com
Przede wszystkim dlatego, że najczęściej nie wiadomo, co w zamkniętych torebkach siedzi, a po drugie dlatego, że wiele osób zwyczajnie nie do końca umie zaparzyć odpowiednio herbatę. Nawet klasyczną czarną odmianę należy parzyć nie więcej niż parę minut, ponieważ potem zaczyna tracić swój charakterystyczny smak, a tym bardziej pamiętać należy o odpowiednim parzeniu w przypadku innych odmian. Na przykład herbaty rooibos wymagają wody o temperaturze 90 stopni i dziesięciu minut parzenia, a zielone zalewa się jeszcze chłodniejszą wodą i parzy co najwyżej cztery minuty - dowiedz się szczegółów. Z tego też powodu warto poznać podstawowe zasady związane z parzeniem herbat, ale też zakupić przydatne akcesoria które przy tym pomagają.

Polecamy też

Akcesoria do herbatki pomogą nam odkryć właściwy smak oraz zapach, aby picie robiło nam jeszcze większą radość

herbata
Źródło: www.garneczki.pl
Imbryki, czarka, bombille, zaparzacze, kubki to i szereg różnych akcesoriów służy pysznej herbacie. Herbata całkiem inaczej smakuje jak się ją podaje specjalnymi sposobami. Na rynku krajowym jest wiele rodzai herbatek oraz każda z nich potrzebuje innego zaparzenia żeby smakowała nam idealnie.


Akcesoria do herbaty dostępne są w wielu różnych sklepach (serwis internetowy), więc aktualnie nie ma żadnego problemu z ich zakupem - . Na samym początku warto się zaopatrzyć w nieduży czajniczek, to z nich właśnie herbata wychodzi najlepsza. Czajniczki oferowane są w wielu rozmaitych wielkościach i kształtach, najlepiej się sprawdzają okrągłe, tak aby liście mogły w nich swobodnie pływać. Ważne podczas robienia herbaty jest to, żeby czajnik na parę chwil ogrzać wrzątkiem i dopiero później parzyć herbatę. Jeśli ktoś lubi herbaty gorące, to zakupić też powinien odpowiedni podgrzewacz.

Stawia się na nim czajniczek, przez co napar będzie utrzymywał bez przerwy odpowiednią temperaturę. Za to jeśli ktoś nie przepada za pływającymi liśćmi, to dobrym pomysłem będzie też stosowanie zaparzacza. Sypie się do nich herbatę i wiesza w czajniczku, przez co tworzy się napar. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby zaparzacz posiadał odpowiednią wielkość, jeśli będzie za mały to herbata nie będzie miała miejsca żeby się rozwinąć.
2019-05-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.