Kiedy trzeba udać się do ortodonty?

Ortodoncja to specjalizacja stomatologiczna, jaka skupia się na wadach zgryzu. A więc ortodonta jest medykiem specjalistą, trudniącym się terapią, ale również zapobieganiem powstawaniu podobnych wad.


szkoły
Oprawcowane przez: Hotel **** Medical Spa Malinowy


Zdrowe uzębienie to nie jedynie brak paradontozy oraz próchnicy, lecz też prawidłowe ustawienie ząbków. Wokół zagadnień połączonych z ortodoncją urosło wiele mitów, które zniechęcają do podejmowania leczenia, niemniej jednak na „prostowanie” zębów nigdy nie będzie zbyt późno, ani też za wcześnie!


Zen w sypialni
Oprawcowane przez: Janpol
Źródło: Janpol


Ortodontyczne leczenie najczęściej kojarzy się z noszeniem aparatów zębowych. Faktycznie, jest to jedna z zazwyczaj stosowanych jak też najskuteczniejszych metod terapii ortodontycznej, jednak nie jedyna. Zastosowanie stałego aparatu na zęby nie za każdym razem jest realne, a czasem niewystarczające. Stomatolog ortodonta, zapoznawszy się z każdym przypadkiem indywidualnie, przesądza o doborze najskuteczniejszej terapii. Metodą częstokroć stosowaną przede wszystkim u dzieci są specjalne ćwiczenia, tzw. mioterapia. Terapia ortodontyczna najmłodszych pacjentów, jacy mają jeszcze tzw. zęby mleczne, jest bardzo istotna, pomaga bowiem zapobiegać powstaniu wad zgryzu w czasie wybijania się zębów stałych.

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści (theomarvee.com/) znajdujący się tam tekst. Są w nim dodatkowe materiały. One też prezentują taką kwestię.

Z konsultacji ortodontycznej należy skorzystać w każdym wieku i nie chodzi tu wyłącznie o estetykę. Wady zgryzu będą poważnym problemem, bo ograniczają żucie, wymowę, zaś nieleczone wiodą do różnorodnych boleści twarzy, głowy, a nawet szyi oraz pleców.


Polecamy też

Jakimi sposobami można radzić sobie z niepłodnością czyli najważniejsze plusy i minusy techniki in-vitro.

dziecko
Oprawcowane przez: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Dla większości par posiadanie potomstwa jest kluczową sprawą, dlatego też sytuacje, kiedy kobieta przez długi czas nie może urodzić są niekiedy bardzo smutne. Po długim okresie starań może niekiedy dojść do wzajemnych pretensji i żalów, ludzie nie mogą nie wytrzymać ciśnienia i się rozstają, pojawiają się także najróżniejsze depresje i inne zaburzenia.


Ponieważ nieprawidłowy zgryz utrudnia higienę jamy ustnej, wiedzie też do powstawania próchnicy . W którym miejscu przyjmuje ortodonta (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/) Łomża, Kraków, Poznań a także wiele pozostałych większych miast to miejsca gdzie bez kłopotu umówimy się na wizytę.
2019-07-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.