Kiedy trzeba udać się do ortodonty?

Ortodoncja to specjalizacja stomatologiczna, jaka skupia się na wadach zgryzu. A więc ortodonta jest medykiem specjalistą, trudniącym się terapią, ale również zapobieganiem powstawaniu podobnych wad.


szkoły
Oprawcowane przez: Hotel **** Medical Spa Malinowy


Zdrowe uzębienie to nie jedynie brak paradontozy oraz próchnicy, lecz też prawidłowe ustawienie ząbków. Wokół zagadnień połączonych z ortodoncją urosło wiele mitów, które zniechęcają do podejmowania leczenia, niemniej jednak na „prostowanie” zębów nigdy nie będzie zbyt późno, ani też za wcześnie!


Zen w sypialni
Oprawcowane przez: Janpol
Źródło: Janpol


Ortodontyczne leczenie najczęściej kojarzy się z noszeniem aparatów zębowych. Faktycznie, jest to jedna z zazwyczaj stosowanych jak też najskuteczniejszych metod terapii ortodontycznej, jednak nie jedyna. Zastosowanie stałego aparatu na zęby nie za każdym razem jest realne, a czasem niewystarczające. Stomatolog ortodonta, zapoznawszy się z każdym przypadkiem indywidualnie, przesądza o doborze najskuteczniejszej terapii. Metodą częstokroć stosowaną przede wszystkim u dzieci są specjalne ćwiczenia, tzw. mioterapia. Terapia ortodontyczna najmłodszych pacjentów, jacy mają jeszcze tzw. zęby mleczne, jest bardzo istotna, pomaga bowiem zapobiegać powstaniu wad zgryzu w czasie wybijania się zębów stałych.

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści (theomarvee.com/) znajdujący się tam tekst. Są w nim dodatkowe materiały. One też prezentują taką kwestię.

Z konsultacji ortodontycznej należy skorzystać w każdym wieku i nie chodzi tu wyłącznie o estetykę. Wady zgryzu będą poważnym problemem, bo ograniczają żucie, wymowę, zaś nieleczone wiodą do różnorodnych boleści twarzy, głowy, a nawet szyi oraz pleców.


Polecamy też

Jakimi sposobami można radzić sobie z niepłodnością czyli najważniejsze plusy i minusy techniki in-vitro.

dziecko
Oprawcowane przez: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Dla zdecydowanej większości par posiadanie potomstwa jest kluczową sprawą, z tego też powodu przypadki, gdy kobieta przez długi czas nie może zajść w ciążę są nieraz bardzo smutne. Po długim okresie starań może niekiedy dojść do wspólnych pretensji i żalów, ludzie nie mogą nie wytrzymać ciśnienia i się rozstają, występują także najróżniejsze depresje i inne problemy.


Ponieważ nieprawidłowy zgryz utrudnia higienę jamy ustnej, wiedzie też do powstawania próchnicy . W którym miejscu przyjmuje ortodonta (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/) Łomża, Kraków, Poznań a także wiele pozostałych większych miast to miejsca gdzie bez kłopotu umówimy się na wizytę.
2019-07-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.