Jakie informacje wypada wiedzieć, jak wygląda zabieg laserowej korekty oczu.

Wady wzroku zmuszają do założenia okularów, za czym nie każdy przepada. Nie da się ukryć, iż okulary niejednokrotnie są przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu, a już z pewnością podczas uprawiania różnorakiego rodzaju sportów. Należy do tego uważać, raz za razem je poprawiać, a czasem całkowicie wykluczają nas z jakiejś aktywności. Rozwiązaniem na to jest laserowa korekcja wzroku Warszawa.
Osoba w okularach korekcyjnych
Oprawcowane przez: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zabieg bezbolesny, czego obawia się większość pacjentów. Daje się miejscowe znieczulenie w postaci kropli do oczu, a w razie potrzeby można także zastosować środki uspokajające, które pomagają pacjentowi się zrelaksować. W dalszej kolejności lekarz przychodnia życie () usuwa nabłonek rogówki, co jest konieczne, by zastosować laser. Zadaniem lasera jest odpowiednie uformowanie rogówki oka, w celu tworzenia przez nią wyraźnego obrazu. Po zabiegu zakładana jest specjalna soczewka, którą należy nosić, do momentu, aż usunięty nabłonek się odnowi. Operacja jest bardzo krótka, z reguły trwa ok. dziesięciu minut. Zabieg jest nadzwyczaj skuteczny, jednak są pewne przeszkody, które mogą przekreślić możliwość skorzystania z niego. To oczywiście ciąża, cukrzyca, różnego typu przypadłości reumatyczne i silne alergie. Pacjent nie może także cierpieć na atopię albo aktywne choroby infekcyjne. W przypadku stanów zapalnych oka, jaskry, zaćmy oraz ryzyka odwarstwienia rogówki przeprowadzane są dokładne badania, aby podjąć decyzję, czy chory może zakwalifikować się do zabiegu. Wizyta kwalifikacyjna jest wymagana przy każdym chętnym, toteż trzeba umówić się na konsultacje oraz pozytywnie przejść badania, aby móc skorzystać z laserowej korekty. W trakcie takiej wizyty udzielane są wszystkie ważne informacje na temat zabiegu oraz ewentualnych powikłań. Oprócz tego specjalista informuje o koniecznych działaniach pooperacyjnych i wizytach kontrolnych, by każdy pacjent był dokładnie uświadomiony i nie miał niepotrzebnych wątpliwości.


Polecamy też

Laserowa korekta wad wzroku – z jakiego powodu warto jest mieć na uwadze tę metodę?

oko
Oprawcowane przez: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie każdemu one pasują. Co więcej ich noszenie częstokrotnie może nas ograniczać, m.in. w trakcie uprawiania sportu, soczewki zaś nie nadają się dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cierpią na schorzenie suchego oka. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest laserowa korekta wad wzroku, jaka pozwala raz na zawsze zapomnieć o kłopocie z oczami. Na czym polega i jakie są jej walory?

laserowa korekcja wad wzroku pozwala wreszcie zdjąć okulary albo zrezygnować z soczewek oraz cieszyć się dobrym wzrokiem. Nim zdecydujesz się na zabieg, znajdź właściwą klinikę, a będziesz pewny, iż wszystko będzie przeprowadzone tak, jak trzeba. Profesjonalny sprzęt w rękach kompetentnych specjalistów to gwarancja bezpiecznych zabiegów oraz trwałej korekcji wady wzroku.
2020-01-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.