Jaki rodzaj aktywności będzie odpowiedni na wiosnę? Co może sprawdzić się dla ludzi w różnym wieku?

Opłaca się uprawiać sport oraz zachować aktywność cały rok. Jednak niestety, zimą przez wzgląd na pogodę nie zawsze chce nam się wychodzić z domu na fitness czy basen, nie wspominając już o uprawianiu jakiegoś sportu na świeżym powietrzu. Dlatego na wiosnę, gdy pogoda się poprawia z wielką ochotą planujemy różne aktywności chcąc polepszyć swoją kondycję jak również zrzucić parę kilogramów. Co jest dobrym pomysłem na taką wiosenną aktywność?

joga
Oprawcowane przez: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Joga od dłuższego czasu, cieszy się wielką popularnością pośród wielu osób bez względu na wiek.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tu.

Jest ona świetna nie tylko dla młodych ludzi. Doskonale bowiem polepsza elastyczność ciała i powoduje, iż jesteśmy sprawniejsi. Nie wymaga bardzo skomplikowanego i kosztownego sprzętu jak w przypadku różnych innych dyscyplin sportu. Przyda się bez wątpienia mata do jogi jak też wygodny oddychający strój, jaki nie będzie krępował naszych ruchów (zobacz ten link). Można również ze względów praktycznych kupić pokrowiec na matę do jogi, w którym wygodnie przetransportujemy naszą matę na miejsce ćwiczeń. Trzeba wiedzieć, iż jogę ćwiczy się na boso, z tego powodu żadne sportowe, kosztowne buty nie są tutaj potrzebne. Inną propozycją dla osób, jakie nie są przekonane do joggingu albo też uprawiania bardziej męczących sportów na świeżym powietrzu, jest aqua aerobik. To dość nowy typ fitnessu w Polsce, jaki zyskuje na popularności każdego roku. Są to ćwiczenia robione w grupie, w basenie pod okiem trenera. Tego typu zajęcia posiadają wiele zalet jak też są odpowiednie prawie dla wszystkich. Nawet dla kobiet w ciąży czy osób w podeszłym wieku. Nie obciążamy ćwicząc w ten sposób kręgosłupa jak i stawów. Ćwiczenia te wyszczuplają, budują tkankę mięśniową oraz zmniejszają cellulit, a to wszystko bez obawy przed urazami, które to niestety mają miejsce czasem w innych typach aktywności.


Polecamy też

Jeżeli masz statyczną pracę, ciągle narzekasz na dolegliwości mięśni i stawów – powinno się poznać parę cennych informacji dla zapobiegania zwyrodnienia stawów i hemoroidom.

Praca przy komputerze
Oprawcowane przez: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej już przestano dowierzać w historię, iż na zwyrodnienie stawów i schorzenie hemoroidów cierpią tylko osoby w podeszłym wieku. Wiek takich chorób zmniejsza się z każdym rokiem coraz bardziej. Najczęstszą racją objawów tych nieprzyjemności jest siedzący styl egzystencji, brak poruszania się i wszelkiej aktywizacji.

mata do jogi
Oprawcowane przez: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, które chcą uprawiać sport na powietrzu, lecz nie czują się silni aby od razu biegać, doskonała będzie siłownia zewnętrzna. Dzisiaj już w wielu miejscowościach i wioskach możemy natrafić na takie stanowiska do ćwiczeń, które zamontowane są pod gołym niebem. Z reguły w tego typu miejscach jak parki lub tereny rekreacyjne. Można w tym miejscu ćwiczyć za darmo jak na normalnej siłowni. Zestaw ćwiczeń jest dość urozmaicony dlatego możemy aktywizować najróżniejsze części ciała. Możemy powoli, swoim tempem wykonywać sobie różne ćwiczenia i spędzać czas na świeżym powietrzu. To doskonała forma aktywności dla osób w każdym wieku Zobacz akcesoria takie jak pokrowiec na matę do jogi, oraz inne
2019-04-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.