Jak znaleźć odpowiedniego stomatologa dziecięcego i jak przygotować malucha na pierwszą wizytę?

Wizyta u stomatologa to ogromny stres dla dużej liczby osób dorosłych. Nic więc dziwnego, że maluchy odczuwają strach przed odwiedzeniem dentysty. Jeśli jednak wybierzemy pasującego specjalistę i odpowiednio przygotujemy dziecko na pierwszą wizytę, kolejne zabiegi stomatologiczne powinny już być dla niego mniej stresujące.

Pierwsza kwestia to wybranie dobrego lekarza. Warto poszukać stomatologa w pobliżu miejsca zamieszkania tak, żeby nie nużyć dziecka niepotrzebną podróżą. Ciekawym miejscem do poszukiwań może być sieć – wpisując frazę „stomatolog Warszawa Wola” uzyskamy szczegółową listę lekarzy, a także zakres ich specjalizacji, co niewątpliwie uprości nam wybranie. Jeżeli pragniemy, by naszą pociechę leczył długoletni stażem, wysoce wykwalifikowany stomatolog Warszawa Wola dysponuje licznymi profesjonalnymi gabinetami dentystycznymi z długą tradycją, które dbają o pacjentów niezmiennie już od wielu lat. Musimy zwrócić też uwagę na to, czy dany dentysta specjalizuje się w leczeniu dzieci. Jeżeli interesuje nas dziecięcy dentysta (sprawdź) Wola oferuje dużą ilość specjalistów tego rodzaju, którzy z pełnym profesjonalizmem zatroszczą się o uzębienia dziecka.
Sprzęt stomatologiczny
Oprawcowane przez: fiverlocker
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku dobrze jest przyjść z dzieckiem na adaptacyjną wizytę. Dzięki temu dziecko zyska czas na oswojenie się z charakterem nowej sytuacji, a my lepiej poznamy lekarza. Jeśli po adaptacyjnej wizycie stwierdzimy, że nie jest to dobry dla naszego dziecka dentysta Wola posiada wiele innych gabinetów, które również możemy wstępnie obejrzeć przed pierwszą wizytą. Istotne jest, aby budować pozytywne wspomnienia związane z wizytą u stomatologa. Mogą do tego posłużyć np. drobne prezenty wręczane po wyjściu z gabinetu lub obiecana wycieczka do zoo. Dziecko (dobra waga niemowlęca) powinno łączyć wizytę u stomatologa z występującą po niej nagrodą – wtedy przestanie odczuwać związany z nią stres. profesjonalna opieka dentystyczna na


Polecamy też

Chcesz mieć piękny uśmiech – dowiedz się, co możesz uczynić i gdzie się wybrać, by to osiągnąć

Stomatolog
Oprawcowane przez: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie piękny uśmiech jest niezwykle ważny. Wzmacnia poczucie pewności siebie, uwodzi, a nawet pomaga w pracy. Stąd sporo naszych rodaków zaczęło mocno dbać o swoje uzębienie. Dawno temu do stomatologa szło się, kiedy bolał ząb, obecnie docenia się profilaktykę i na wizyty chodzi się już dwuletnimi dziećmi.

Wizyty u dentysty trzeba rozpocząć dość wcześnie, nawet w 6. miesiącu życia, i powtarzać regularnie co kilka miesięcy. Sprawi to, że dziecko będzie traktować to jako nawyk i przestanie czuć związany z tym lęk. Warto również motywować dziecko do dbania o zęby w domu – dzięki temu częste odwiedziny w gabinecie dentystycznym nie będą wymagane.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.