Jak troszczyć się o uzębienie? Podstawowe zasady

Jaśniejący uśmiech odsłaniający białe ząbki to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, ale i mrzonka niejednej z nas.


Zapobieganie próchnicy a także innym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tu powszednia higiena uzębienia.


klinika stomatologiczna
Oprawcowane przez: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu


Ważne jest także zmniejszenie spożycia wyrobów mieszczących cukier, dlatego że jest on podstawowym pożywieniem drobnoustrojów próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od lat zabiegiem jest mycie zębów szczoteczką oraz pastą przez blisko 3 minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po jedzeniu. Można używać elektrycznej szczoteczki lub ręcznej, wybór należy do nas – stomatolodzy mówią, że każda z nich dość dobrze spełnia swoje zadanie, jeśli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo jak też robimy to dokładnie.


Zielone jabłka, dieta
Oprawcowane przez: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu


Polecamy też

W obecnych czasach życie bywa niezwykle szybkie i mamy zbyt dużo na głowie - czasami przysparza nam to zbyt dużo nerwów

apartament z tarasem
Oprawcowane przez: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie dokądś śpieszą się, a życie zaczyna być coraz bardziej stresujące. Jeśli czujemy, że tracimy grunt pod nogami, to należy zastosować ziołową kurację i przywrócić w swoim życiu spokój.


Nawał obowiązków, które posiadają na głowie współcześni dorośli mógłby przerazić kogoś, kto żył jeszcze 100 lat temu.


Szczoteczkę trzeba wymieniać co 3 miesiące, albowiem po tym czasie traci ona swe początkowe własności, włosie odkształca się a także gorzej czyści zęby. Liczne mikroorganizmy razem z cząsteczkami pożywienia zbierają się także na języku i tworzą osad, jaki powinniśmy usunąć.

W przypadku, kiedy chcesz przestudiować taką problematykę także od innej strony, przeczytaj więcej w tym tekście, gdyż on także ją analizuje.

Niektóre szczotki do zębów mają na główce ponadplanową powierzchnię czyszczącą, która określona jest właśnie do oczyszczania powierzchni języka. Szczoteczka jednak nie wyczyści dokładnie wszelkich przestrzeni międzyzębowych, szczególnie, gdy ząbki znajdują się blisko siebie. Do takowych zadań służy nić stomatologiczna, częstokroć fluorowana, jakiej używamy przed czy też po szczotkowaniu zębów.


Każdą powierzchnię międzyzębową musimy czyścić nieużywaną częścią nitki, ażeby nie przenosić bakterii w kolejne miejsce. Klinika stomatologiczna (wypróbuj chirurg stomatolog kraków - https://www.implantis.com.pl/chirurgia-stomatologiczna/) to miejsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz na sześć miesięcy.
2019-09-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.