Jak się tworzą i jak można wyleczyć modzele, czyli informacje o tej coraz częściej występującej dolegliwości.

Skóra na niektórych częściach ciała cały czas jest narażona na różne otarcia i naciski. U dużej liczby osób nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami, jednak u części dojść może do jakiś zmian we wrażliwych miejscach. podrażnienia czy ugniatania zewnętrzna część naskórka zaczyna obumierać i robi się dość twarda, zgrubiała warstwa. Nie jest ona powodowana jakimiś wirusami, bakteriami czy grzybami, więc nie da się nią w żadnej sposób zarazić, lecz niekiedy może powodować duży dyskomfort.
Lekarze nazywają takie odciski modzelami, szczęśliwie są one tylko nieco uciążliwie i mogą przeszkadzać, ale nie powodują jakiś niebezpiecznych dla zdrowia skutków. Modzele powstają głównie na dłoniach i stopach, ze względu na to, że są to najbardziej narażone na naciski części naszego ciała, ale można je spotkać także na kolanach czy łokciach. Najczęściej spotykane są na spodzie stóp, powstają tam z powodu chodzenia w ciasnych i wąskich butach, zakładania obuwia na wysokim obcasie czy też unikania skarpetek.

Polecamy też

Mezoterapia wydajny, szybki oraz dokładny zabieg, jaki znakomicie uelastycznia i zwilża skórę

skóra
Oprawcowane przez: Earthnicity Minerals
Źródło: Earthnicity Minerals
Jeżeli skóra jest pozbawiona sprężystości, jędrności czy jest pomarszczona to warto udać się na zabiegi mezoterapii igłowej. Umożliwia on przywrócić ciału piękny oraz jędrny wygląd. Zabieg odżywiania ciała jest popularny i efektywny. Mezoterapia charakteryzuje kompletna bezbolesność i bezzwłoczna efektywność. Wykonywane są przez lekarza medycyny estetycznej, a zamiarem jest przywrócenie ciału witalności oraz świeżego wyglądu.


leczniczy zabieg
Oprawcowane przez: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Modzele może nie są łatwe do wyleczenia, ale przy pewnym wysiłku można się ich pozbyć w skuteczny sposób. Rzecz jasna podstawą będzie wyeliminowanie powodów z których powstają, więc przykładowo przy obuwiu należy wymienić je na właściwe. Czasami mogą pomóc specjalne wkładki ochronne, przez co stopy nie już nie będą tak dociskane, a oprócz tego rezygnacja z obcasów i zakładanie skarpet. Lecz do pozbycia się będą modzele, które już wcześniej powstały, lecz i na to są odpowiednie sposoby.

Usuwanie modzeli zacząć można od ich namoczenia i próby starcia (pozbywanie się odcisków na stopie).

Jeżeli zaabsorbował Cię opisywany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ świetna witryna (https://www.dermamed.com.pl/oferta/nici-pdo-lifting) z pewnością także jest godna polecenia.

Zrobić to można przy pomocy spirytusu salicylowego, popularne jest także moczenie ich w ciepłej wodzie i następnie ścieranie za pomocą pumeksu. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, to wybrać się może do jakiegoś kosmetycznego gabinetu, gdzie zabieg będzie profesjonalnie przeprowadzony. W przypadku, kiedy ktoś choruje na choroby związane z układem krążenia, to może być konieczne usunięcie modzeli przez chirurga, ponieważ własnoręczna próba ich pozbycia może być dość niebezpieczna.
2019-08-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.