Jak można dbać o siebie, żeby wiele lat móc się cieszyć zdrowiem, aktywnością i być zadowolonym z życia

Spoglądając z zainteresowaniem na osiemdziesięciolatka biegającego maratony wielu ludzi osób będzie mu zazdrościć kondycji i zdrowia. Jednak nie zdają sobie sprawy, że będzie za tym stała w pierwszej kolejności odpowiedni styl życia. Żeby przez wiele lat utrzymywać odpowiednią formę i być w dobrym zdrowiu nie wystarczy tylko chcieć, lecz trzeba także wykonać odpowiednie kroki w tą stronę.


ćwiczenia fitness
Oprawcowane przez: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim rozpocząć należy od diety - link, bo to ona właśnie jest najbardziej odpowiedzialna za dużą część problemów zdrowotnych. Po pierwsze dieta powinna być różnorodna i bogata we wszystkie niezbędne składniki. Współcześnie, w erze słodyczy i fastfoodów nie bardzo się już pamięta, jak duże znaczenie mają warzywa i owoce. Znacznie łatwiej będzie dać dziecku batona, niż jabłko lub banana, a niestety tak powstałe przyzwyczajenia przekładają się później na to, czym się będzie żywił dorosły. Zmniejszenie ilości tłuszczów i cukrów jest konieczne dla utrzymywania organizmu w dobrej formie, bo w zbyt dużej ilości mają one ogromnie negatywny wpływ. Należy również ograniczyć spożywanie ciężkich potraw potraw, unikać nadmiernego solenia i co jest również ważne zjadać posiłki dość regularnie - dużo zdrowiej jest jeść pięć razy dziennie nieduże porcje, niż przed spaniem spożywać cały duży obiad.


Dieta, warzywa, odchudzanie
Oprawcowane przez: Genkaku
Źródło: http://www.sxc.hu
Następną bardzo ważną sprawą, o jaką należy zadbać jeśli będzie się chciało zdrowo i długo żyć, jest fizyczna aktywność - O tym, jak istotny jest ruch na świeżym powietrzu mówi się od dawna, potwierdzały to także wielokrotnie liczne badania. I nie potrzeba tu od razu trenować wyczynowo jakiegoś sportu, zupełnie wystarczy kilka razy w tygodniu po pół godziny jeździć rowerem, pływać lub biegać. Niezwykle popularne są ostatnimi czasy różne siłownie i kluby fitness, zakup karnetu do takiego miejsca na pewno będzie doskonałą inwestycją w swe zdrowie. Oczywiście nie można zakładać, że jeśli się będzie dobrze odżywiać i regularnie ćwiczyć, to się dożyje starych lat. Jednak z pewnością w dużej mierze ograniczy to występowanie wielu groźnych chorób, a na pewno zwiększy witalność i zadowolenie z życia.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.