Jak może wyglądać procedura zapładniania metodę in vitro i jak dużo czasu może ona zająć?

Zajście w ciążę nie dla każdej kobiety jest rzeczą łatwą do zrealizowania. Statystycznie rzecz ujmując podobnie często dochodzi do niechcianej ciąży u np. nastolatek, co do nieudanych prób posiadania własnego dziecka.


Na szczęście są alternatywne metody, które potrafią ułatwić zajście w ciążę.


zakażenie
Oprawcowane przez: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com


in vitro
Oprawcowane przez: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com


Polecamy też

Przykładowe zabiegi powszechne przede wszystkim wśród dojrzałych pacjentek

alergie
Oprawcowane przez: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
Panie w dojrzałym wieku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych propozycji, gdy chodzi o zabiegi dotyczące tak zwanej medycyny estetycznej. Warto nadmienić, że obecnie tego typu usługi stały się dość rozpowszechnione, o czym świadczy coraz większe zainteresowanie nimi – również na polskim rynku.


Statystyka mówi też, że co czwarta Polka, która poddała się procedurze in vitro zachodzi skutecznie w ciążę już za pierwszą próbą zastosowania tego leczenia. W rzeczywistości oznacza to, że kobieta może zajść w ciążę już po kilku tygodniach stosowania takiej procedury. Składa się ona z kilku kroków. Są to mianowicie stymulacja pęcherzyków jajnikowych, ściągnięcie z nich odpowiednich komórek, inseminacja ich za pomocą nasienia partnera oraz hodowla zarodników i ich transport do macicy. Długość trwania całego procesu jest zależna od danej osoby, jednak zazwyczaj zajmuje on około miesiąca. Stymulacja hormonalna kobiety to najdłuższa faza takiego procesu. Jego czas jest uzależniony od wybranego przez lekarzy tzw. protokołu stymulacji. Jest to reguła, według jakiej Pacjentka ma zażywać specjalne leki hormonalne.


Najczęściej wykonywaną procedurą jest taka, która zajmuje największą ilość czasu. Wtedy kobieta bierze przez ok. cztery tygodnie lekarstwa w formie zastrzyków podskórnych.

Oczekujesz na następny artykuł? Chcę poinformować Cię, że autorska strona www (https://www.natinati.pl/pl/127-niemowleta-0) jest już skończona. W takim razie zapraszam do przejrzenia jej.

Ok. połowę krócej trwa tzw. protokół krótki, przy czym jego wykorzystanie jest uwarunkowane wyłącznie od lekarza prowadzącego. Zabieg pobrania komórek jajowych jest wykonywany po ok. dwóch dniach po zakończeniu poprzedniego etapu.


Punkcja komórek jajowych jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, które trwa jedynie paręnaście min.

Jeżeli uważasz, że te informacje są wartościowe, to odsyłam do strony www (www.beskidmed.pl/okulista-skoczow/) - tam także są podobne dane, które warto przeczytać.

Potem kobieta jest wciąż pod opieką fachowców.
2019-07-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.