Higiena jamy ustnej to nie tylko nieunikniona potrzeba zdrowotna, ale też wizytówka człowieka

Oprócz standardowych wizyt kontrolnych u doktora pierwszego kontaktu, również lekarze stomatolodzy powinni stanowić dla nas ważną kwestię. Higiena zębów jest bardzo zasadnicza, w związku z tym nie wolno w żadnym wypadku jej zaniedbywać.


Bolący ząb to krytyczny moment, w którym bez zwłoki należy odwiedzić fachowca.
lekarze stomatolodzy
Oprawcowane przez: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com


Jednak pamiętajmy, że lekarze - pełna treść - stomatolodzy, jak każdy inny specjalista, mają listę stałych pacjentów, harmonogram pracy oraz obowiązującą rejestrację. Z takiej przyczyny nie zawsze będziemy mogli być przyjęci po pierwszym telefonie. W związku z tym, by w sytuacji kryzysowej nie trafić nieświadomie na niechcianego dentystę, mądrzej zawczasu dowiedzieć się, jacy lekarze - inne wątki tutaj - stomatolodzy mają praktyki w naszej okolicy. Najlepszą strategią bowiem jest zapobiegać, nie leczyć. Dzięki systematycznym przeglądom w przychodniach stomatologicznych wiele zbędnego bólu można sobie oszczędzić. Ponadto ma to dodatkowe walory. Otóż, co potwierdzają sami pacjenci - znacznie mniej kosztowne są standardowe kontrole uzębienia niż przymusowe leczenie. Nie obawiajmy się, lekarze stomatolodzy nie są naszymi wrogami. Ich rolą jest pomóc pacjentom w jak najmniej bolesny sposób. Jeżeli zmienimy podejście, to z pewnością przyszłe wizyty w gabinecie stomatologicznym będą mniej niepokojące.
Nie stanowi tajemnicy, iż wykwalifikowani dentyści w dzisiejszych czasach to prawdziwy skarb. Warto więc zatroszczyć się o adres jednego nich zanim jeszcze napotkamy ból zębów.
2018-02-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.