Młodzieńcze lata – czy na pewno najwspanialszy okres w życiu?

Młodość to najlepszy okres w życiu, zdaje się twierdzić wielu. Zagrozić mu może prawdopodobnie jedynie dzieciństwo, dodają pozostali. Młodość to okres beztroski, tak jakby już nie jesteśmy dziećmi, mamy zobowiązania, przykładowo, szkolne, ale nie jesteśmy jeszcze ogarnięci myślami o przyszłości, o zapewnienie bytu naszej rodzinie, o zatrudnienie czy emeryturę. Stale pomagają rodzice zapewniając nam wszystko co, niezbędne do funkcjonowania. Czy jednakowoż młodość nie ma ciemnych stron? Ma, i to dużo.
To okres buntowania się,
młoda skóra
Oprawcowane przez: Dreamstine
Źródło: Dreamstine
niespełnionych miłości, przyjaźni, które przeradzają się we własne przeciwieństwo, to okres uczęszczania do szkoły, dziwnych, wymuszonych przez system edukacji obowiązków, to etap imprez i szpanerstwa, czas, aby się pokazać, nie zawsze najmądrzej... W takim okresie najbardziej charakterystyczny jest pierwszy na liście – bunt. Czym jest, jak możemy go określić? Wydaje się, że buntowanie się jest wszystkim, staje się jakby pewną konstrukcją psychiczną młodego człowieka, determinuje wszystko, relacje z rodzicami, z rówieśnikami, podejście do szkoły, rodzeństwa, do innych osób.


Nie pozostawia obojętnie nikogo, bo nawet jeśli ktoś jest w miarę cichy, tak cichy, że mawia się o nim : „jaki grzeczny”, to tak naprawdę w środku, w jego wnętrzu tworzą się nieodwracalne zmiany. Taki młody człowiek nie buntuje się „na zewnątrz”, on przykładowo „zawala” szkołę, ma gorsze relacje z rodzicami czy z rodzeństwem – to tak zwany, zakamuflowany bunt.


Polecamy też

Piękno zawsze w cenie. Zabiegi Nadające piękno w zasięgu ręki, dla wszystkich i w zróżnicowanym wieku.

modelowanie twarzy
Źródło: pixabay
W życiu każdej kobiety przybywa taki czas, kiedy zerkając w lustro rozpoczyna spostrzegać, że piękno i młody wizerunek powoli zaczyna odchodzić. Zostaje żal, że ten czas najwspanialszych lat mija. Zaraz potem przychodzi myśl, że przecież jeszcze nic straconego, że można ten proces powstrzymać lub zahamować i długo cieszyć się młodzieńczym wizerunkiem. Teraz nie jest to takie trudne.
Pogoń do bycia piękną i młodą jest wkobietach od zawsze.


Następnym istotnym zagadnieniem są kontakty z płcią przeciwną. Niespełnione miłości w takim okresie są bardzo dotkliwe, gdyż nie mamy w tak młodym wieku jeszcze odpowiednio rozwiniętej sfery doświadczeń życiowych, nasze mózgi pracują trochę inaczej niż w późniejszym okresie, podczas bardziej normalnego życia. Czasami młodej osobie się zdaje, iż to koniec, że ten człowiek (w której jest się zakochanym) jest wszystkim, iż przecież jeśli nie ona czy on, to nie ma po co żyć. I tak właściwie często to się kończy, odebraniem sobie życia.


Kolejnym bardzo poważnym problemem jest sprawa... wyglądu. Wiadomo, wyglądać cool to bardzo ważne, lecz problem mają osoby wytykane palcami przez to, że mają jakieś wady zewnętrzne. Wielu młodych ludzi jest bezlitosnych w tym temacie. Jakie mogą być to problemy? Na przykład dwa jakże błahe, lecz które utrudniają normalne relacje z rówieśnikami: otyłość i pryszcze.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to tu znajduje się notka spod linku (http://www.cosmetin.pl/kategoria/marki/e-fiore/), która również posiada bardzo interesujące dane na omawiany tutaj temat.

Wiadomo, że można znaleźć specjalistę, by zwalczył tę przypadłość (przykładowo wpisując w wyszukiwarkę opinie o dermatologach z Warszawy lecz kwestia też pozostaje inna: czy szata zewnętrzna zdobi człowieka, a co z wnętrzem? Niestety, wśród młodzieży ta kwestia jest jeszcze bardzo ograniczona.
2019-07-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.