Dlaczego polski rząd zastosował znaczne redukcje dla posiadaczy sklepów z lekami?

Czy pamiętasz, iż do niedawna kierowanie oraz prowadzenie swojego marketu z medykamentami okazało się być na tyle korzystne pod względem finansowym, iż spowodowało to to, iż w niektórych znaczniejszych miastach powstało ich tyle, że idący ulicą ludzie co chwilkę byli w stanie zobaczyć nadruk z kojarzącą się z lekami nazwą.


Zmiany wprowadzone poprzez rodzimy sejm sprawiły, że właścicielami takiego sklepu jak apteka nie mogą już być przedstawiciele innych niżeli aptekarz zawodów.
Co to znaczy dla zwykłych osób? Na pewno bardziej znacząca liczba aptek mogła teoretycznie symbolizować większą rywalizację na niniejszym rynku. To z kolei powinno było wpływać na ostateczną opłatę poszczególnych leków. Niestety taki sposób rozumowania okazał się być nieco lekkomyślny, gdyż nie uwzględniał innych ważnych dla właścicieli wspomnianych sklepów czynników takich jak koszt najmu punktu lub inne wydatki kierowania takiej firmy. To już nie czasy, kiedy farmaceuci mieli w swej ofercie jeszcze tego typu produkty jak papierosy czy mleko.

Ten nasz link (http://afterfit-catering.pl/) prowadzi do wpisu, który zawiera unikalne treści - zapewne Cię zafascynują i będą użyteczne.

A tak faktycznie było jeszcze 100 wiosen temu.


apteka
Oprawcowane przez: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com


Wszakże wspomniana wcześniej korekta to nie całość. Ograniczenia dotyczą także ilości aptek, które może jednocześnie posiadać jedna osoba.
Czy to prawidłowo dla przeciętnego petenta? Wspomniane wcześniej zminimalizowanie konkurencyjności i tak nie miało wpływu na końcową wycenę pojedynczych medykamentów, ponieważ należności były wyznaczone na podstawie należności dyktowanych przez hurtownie, a te stosowały się natomiast do opłat sugerowanych poprzez wytwórców. Pozostałymi słowy dowolna apteka (więcej) i tak była zmuszona niejako podporządkować się do należności wyznaczanych poprzez inne firmy.
2019-02-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.