Czym odróżniają się od siebie napoje, soki nektary oraz jakie z nich okazują się być najlepsze?

Niemało osób nie wie konkretnie czym właściwie odróżniają się od siebie tego typu napoje jak też pamiętasz np., czym w ogóle jest taki napój? Okazuje się, iż prawo unijne jasno definiuje tę sprawę.


Więc nektar to rozcieńczony sok, przecier lub mieszanina wymienionych produktów.


grający w grę na playstation
Oprawcowane przez: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com


dziecko
Oprawcowane przez: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com


Polecamy też

Co ma wpływ na nasze samopoczucie? W jaki sposób zadbać o swoje stawy?

gabinet
Oprawcowane przez: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
stan zdrowia i dobre samopoczucie jest sprawą bardzo ważną. By świetnie czuć się w swoim ciele konieczny jest ruch oraz zdrowa dieta. Z kolei czasami zdarza się, iż to za mało, gdyż z innych przyczyn męczą nas różne nieprzyjemne przypadłości, które niszczą dobry nastrój.


Dzieje się tak na przykład gdy jesteśmy sprawni, dużo ćwiczymy, lecz widzimy, iż nasze stawy nie są tak w tak dobrym stanie, jak kiedyś.


uśmiech
Oprawcowane przez: Peter Benedik
Źródło: http://www.flickr.com


Wspomniane unijne regulacje mówią o minimalnej zawartości soku w nektarze. Ciekawostką mogłoby zostać to, iż tego typu minimalna objętość jest ograniczona procentowo na różnorodnym szczeblu zależnie od rodzaju owocu. Przykładowo dla tego typu artykułów jak jabłka czy też brzoskwinie powinna ona wynosić pięćdziesiąt, 35 % dla wiśni, a 30 dla agrestu lub żurawiny. Wszelki sok można dodatkowo wzbogacić o minerały czy też kwasy, ale karalne jest dodawanie nienaturalnych barwników.


Warto wspomnieć, że według wspomnianych wcześniej norm unii europejskiej sokiem jest napój zdolny do fermentowania, ale nie jest jeszcze sfermentowany. Takowy sok powinien zostać stworzony ze świeżych lub przetrzymywanych owoców mających smak i aromat odpowiadający oczywistym. Istotną odmianą pomiędzy takowymi towarami jak nektar i sok to również dopuszczalna objętość cukrów. Wielkość ta nie powinna przekraczać 200g/l słodzonego nektaru. W przeciwieństwie od soku, nektar mógłby mieć jednocześnie objętości słodzące i zakwaszające.


Podobnie jednak jak w przypadku takiego towaru jak sok, w nektarze nie powinno być takich składników jak konserwanty czy nienaturalne barwniki. Spożywanie soków jest bardzo właściwe i naprawdę soki okazują się być niezwykle dobre. Wszystko jedno z których owoców.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.