Czy powinnam pójść do dietetyczki?

Odżywianie się stanowi podwalinę naszego życia, dostarcza składniki potrzebne do poprawnego funkcjonowania, ale też sprawia zadowolenie i bywa formą opędzania czasu wolnego.


Bezrefleksyjne spożywanie posiłków często wiedzie do nadwagi.


metody
Oprawcowane przez: Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com


Polecamy też

Pomysły na prezenty dla chłopca od 7 do 13 lat

higiena
Oprawcowane przez: Adam Mikołajczyk, Kostrzewa PR
Masz synka w szkolnym wieku, którego rozpiera energia? Nie masz pojęcia w jaki sposób go poskromić? Spróbuj go zmęczyć zabawą na powietrzu.


Wiemy, że nie będzie to proste, pomimo to chcemy zaproponować Ci nieco prostych podejść.


dieta w nietolerancjach pokarmowych
Oprawcowane przez: StaR DusT


Czasami starczy ograniczyć posiłki, by waga powróciła do normy. Jednakże w pewnych przypadkach warto udać się do dietetyka na konsultacje i pozbyć się niepotrzebnych kilogramów raz na zawsze. Powody nadwagi mogą być tak naprawdę niezwykle różne. Do najczęstszych przynależą: czynniki dziedziczne - najprawdopodobniej to rodzice cedują potomkom geny odpowiedzialne za przyjmowani pokarmów i przetwarzanie ich w energię, jeżeli jedno z rodziców cierpi na otyłość, jest ogromne ryzyko, iż dziecku też ona zagraża, wówczas niezwykle istotna jest prewencja, gdyż dziedziczne są wyłącznie predyspozycje, a nie sama choroba. Ciężar ciała w ogromnej mierze zależy od apetytu, stąd leczenie nadwagi powinno zacząć się od zmniejszenia nadmiernego łaknienia. Na nasz apetyt wpływa ośrodkowy układ nerwowy, jeden hormon aktywizuje chęć na węglowodany, kolejny tę chęć zmniejsza, należy ustalić, jaką substancję aktywizować do pracy.

Jeżeli sądzisz, że opisywany tu wpis jest cenny oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten odnośnik, a zobaczysz więcej info (http://aptekazawiszy.pl/witamina-b17.html)!

Dzika chęć na jedzenie traktowana jest w kategorii nałogu, nierzadko powodem jest zajadanie stresów.


Jeśli ktokolwiek podejmie próbę samodzielnej walki z nadmiernymi kilogramami, musi posiadać świadomość, iż ustawienie należytej diety jest to mimo pozorów wcale nie takie łatwe zadanie, czasami eksperymentując, można sobie tylko zaszkodzić. Kiedy jest Ci potrzebna dieta w nietolerancjach pokarmowych, również powinieneś odwiedzić dietetyczkę.
2019-07-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.