Czemu warto jest przebadać wzrok?

Powinniśmy dbać o swój wzrok, bowiem jest to bardzo ważny organ - jeśli nie najistotniejszy - dla naszego codziennego działania. Większa część informacji (około osiemdziesiąt procent) dociera do nas za pomocą oczu. W związku z tym każdy kłopot z tym organem to dla nas ogromnie kłopotliwe przeżycie.

Ludzkie oko
Oprawcowane przez: diastème
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety współcześnie nastały dla tego narządu dość ciężkie czasy. Wzrok nie jest dostosowany do pracy do której nieraz przymuszamy nasze oczy. Po prostu kiedy w procesie ewolucji kształtował się nasz wzrok nie było nowoczesnych narzędzi. Nie oznacza to, że proponuje zwrot o parę wieków wstecz. Przeciwnie - twierdzę, że powinniśmy zachowywać w tych nowoczesnych czasach odrobinę rozsądku.

Co jakiś czas powinno się odrywać oczy od monitora laptopa także popatrzeć w dal, najlepiej za okno. Należałoby również co jakiś czas zamknąć na chwilę oczy (http://www.zacma.cz/). Warto także - co może być zadziwiające - w własnej diecie podwyższyć ilość spożywanej marchwi, gdyż zawarta w niej witamina A sprawia że nasze oko lepiej pracuje. Warto też na wyczerpane oczy aplikować okłady z naparu rumianku bądź herbaty.

Polecamy też

Zadbaj o swoje oczy korzystając z usługi dobrego okulisty i wybierz u optyka idealne okulary dla siebie

badanie wzroku
Oprawcowane przez: Lu Dabrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Oczy to bardzo istotny element naszego ciała. Dzięki nim można widzieć otaczający nas świat bądź oddać się ulubionej rozrywce chociażby w postaci czytania książek. Z wiekiem jednak zdolność widzenia może ulec pogorszeniu- warto więc regularnie robić badania.


W handlu osiągalne są preparaty z luteiną które doraźnie mogą pomóc, jednak gdy kłopoty z oczami trwają dłużej, wówczas trzeba pójść do profesjonalisty. Aby takiego wyszukać należy w wyszukiwarkę wprowadzić frazę: okulista Bielsko Biała (gabinet okulstyczny oferta z Bielska Białego). Obecnie przed wizytą należy jeszcze zdobyć skierowanie od medyka pierwszego kontaktu. Czas oczekiwania na wizytę będzie dość długi - nawet kilka miesięcy. Jeślibyśmy potrzebowali szybciej przetestować nasz wzrok możemy udać się w tymże celu do salonu optycznego. W tym miejscu - w ramach zakupu okularów albo soczewek kontaktowych - zdołamy zbadać sobie oczy - optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Poznan -. W wypadku większości wad wzroku owa wizyta wystarczy. W przypadku bardziej zagmatwanych schorzeń powinniśmy skorzystać z porady lekarza okulisty. Gabinet najłatwiej odkryjemy wpisując w przeglądarkę frazę: okulista Bielsko Biała.

Schorzenia oczu można by z pewnością zaliczyć do dolegliwości cywilizacyjnych. Eksperci radzą, aby po czterdziestym roku życia niezależnie od tego czy mamy czy nie problemy ze wzrokiem udać się do okulisty i się przebadać oczy, zwłaszcza że badanie takie jest zupełnie bezbolesne.
2018-04-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.