czemu mężczyźni łysieją? Co może mieć na to największy wpływ? W jaki sposób jesteśmy w stanie temu zapobiec?

Łysienie androgenowe rodzaju męskiego doskwiera wielu panom, a wyleczenie niestety nie w każdej sytuacji jest najprostsze. Sama jednak próba tego typu leczenia ma pozytywny wpływ na psychikę.


Jest to proces dość długi, wymaga jednocześnie - od lekarza, jak i pacjenta - naprawdę dużo cierpliwości.


Polecamy też

Chcesz mieć piękny uśmiech – dowiedz się, co możesz uczynić i gdzie się wybrać, by to osiągnąć

Stomatolog
Oprawcowane przez: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie piękny uśmiech jest bardzo istotny. Wzmacnia uczucie pewności, uwodzi, a nawet pomaga w pracy. Stąd sporo Polaków zaczęło mocno dbać o swoje zęby. Lata temu do stomatologa chodziło się, kiedy bolał ząb, dziś docenia się profilaktykę i na wizyty chodzi się już małymi dziećmi.


Wczesne zaczęcie tego rodzaju leczenia jest w stanie opóźnić jego rozwój, a dodatkowo jest w stanie zmniejszyć w przyszłości skalę jego zaawansowania. Aktualnie jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej efektywne to środki farmakologiczne, ale też przeszczep włosów.

Czy proponowana treść (http://www.psychologslask.com.pl/psychoterapia-diagnostyka-dzieci-i-mlodziezy.html) ma możliwość mieć potrzebne dane? Naturalnie, że tak! Sprawdź, wchodząc w odnośnik i przeczytaj pozostałe odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jest to tak zwane łysienie rodzaju męskiego, najbardziej znana oraz powszechna postać łysienia u panów. Odnosi się to aż do 60% mężczyzn powyżej 50. roku życia.


Średnio już co trzeci mężczyzna pomiędzy wiekiem 25 a 40 jest w stanie zaobserwować łysienie o różnorakim stopniu. Łysienie takiego typu - jak wspomnieliśmy we wstępie - definiowane jest również androgenowym, ściśle wiąże się właśnie z takim hormonem. Zbyt wysoki poziom androgenów we krwi powoduje, iż włosy bardziej szybko wypadają, jednocześnie w innych miejscach włosy rosną o wiele szybciej. Najczęstszym jednakże faktem, iż ktoś cierpi na to łysienie, jest, że występuje nadmierna wrażliwość włosowych mieszków na androgeny - łysienie androgenowe leczenie .


łysienie androgenowe leczenie
Oprawcowane przez: Trocaire
Źródło: http://www.flickr.com


Tak samo często się dostrzega współistnienie łojotoku owłosionej głowy i łysienia. Ciekawym sposobem poza leczeniem farmakologicznym jest transplantacja włosów, po takim czymś można się cieszyć z prawidłowego owłosienia - transplantacja włosów.


Bierze się małe kępki z okolicy niełysiejącej razem z otaczającą je skórą. Nimi pokrywa się łyse obszary. Włosy, które są na to pobierane są z miejsc, które nie są nadwrażliwe na androgeny, więc nie ma szans, aby wypadły po przeprowadzonym zabiegu.
2019-03-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.