Chrapanie - przyczyny a także sposoby zwalczania

Chrapanie nie jest chorobą, a przejawem utrudnionego przepływu powietrza przez gardziel. Zagrożenie pojawia się, kiedy chrapanie robi się chorobliwe a także towarzyszy mu tzw. bezdech, zatem brak transferu powietrza przez krtań

operacja przegrody nosowej - PCO
Oprawcowane przez: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
PCO Poznań
Oprawcowane przez: Derek Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się to szczególnie osobom ze skrzywioną przegrodą nosa, wydłużonym podniebieniem miękkim, zwiększonymi migdałkami, przerośniętym języczkiem czy innymi odchyleniami w budowie dróg oddechowych. Nie zaszkodzi więc poszukać lekarza wpisując w wyszukiwarkę: poradnia otolaryngologiczna Poznań ( czytaj więcej o otolaryngologii na - pco-poznan.plczytaj więcej o otolaryngologii na - Nocne koncerty częściej dają ludzie z otyłością, chorujący na nadciśnienie tętnicze, kobiety po menopauzie i ci, którzy kładą się do łóżka po wypiciu większej dawki alkoholu.


W naszej ojczyźnie co najmniej 100 000 ludzi powinno leczyć się z powodu bezdechów nocnych, ale do lekarzy zgłaszają się nieliczni. Być może dlatego, że ci, którzy na serio chorują, zwyczajnie nie zdają sobie z tego sprawy. Uważają, że wyłącznie chrapią, natomiast o brzasku nie pamiętają nocnych walk o wszelki haust powietrza. Z tego powodu partnerzy osób chrapiących winni je monitorować w czasie snu (czytaj całość o operacji przegrody nosowej w Poznaniu - PCO). Jeśli bezdechy zdarzają się częściej niż 10 razy na godzinę a także trwają dłużej aniżeli dziesięć sekund - możesz podejrzewać chorobę. Takim bezdechom może towarzyszyć pocenie się, a nawet sinienie w skutek niedotlenienia.


Do ludzi zagrożonych bezdechem przynależą przede wszystkim silnie chrapiący mężczyźni 40+, z nadciśnieniem jak też otyłe kobiety po 55 roku życia, które mają zaburzoną stabilność hormonalną i nazbyt wysokie ciśnienie


Polecamy też

Dlaczego białko jest tak ważne dla człowieka? W jakich pokarmach znajdziemy go dużo?

fizjoterapeuta
Oprawcowane przez: Chris Wheal
Źródło: http://www.flickr.com
Białko spełnia bardzo ważną funkcję w ciele człowieka. Razem z węglowodanami jak również tłuszczem jest głównym składnikiem odżywczym. Co warto na jego temat wiedzieć? Czemu ma tak duże znaczenie w odżywianiu się?


Trzeba być świadomym, jakie funkcję ma do spełnienia białko w ciele człowieka, ażeby łatwiej zrozumieć to, jak jest istotne.

Jeśli zwyczajne chrapanie przemienia się w chorobę, to człowiek jest w przeciągu dnia senny, poirytowany częstokroć dokuczają mu bóle głowy, ma trudności z koncentracją. Konieczna może być wtenczas operacja przegrody nosowej Poznań.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.