Archiwa tagu: choroby

choroby

Co robić jeżeli Twoje dzieci mają astmę? Jak skutecznie bronić się przed roztoczami i drobnoustrojami?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi cierpi na wszelkiego rodzaju choroby związane z układem oddechowym – te kłopoty dotykają niestety zwłaszcza dzieciaków. Nie da się ukryć, że w sporej mierze jest to związane niewątpliwie ze stanem naszego środowiska – praktycznie każdy słyszał już o smogu w Krakowie czy innych miastach oraz o tym, iż wiele polskich miast zajmuje niechlubne wysokie pozycje na liście najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich – to zdecydowanie nie przyczynia się do poprawy jakości naszego życia i zdrowia.

Jak łatwo wrócić do kondycji w lecie?

Choć zazwyczaj większość ludzi ma problem z przeziębieniem szczególnie w okresie jesiennym bądź wiosennym, coraz częściej występują choroby również na przykład w czasie upalnego lata. Winne są nie tylko ostatnio bardzo kapryśne warunki pogodowe, wręcz nieraz zaskakujące, ale również przykładowo brak lub zbyt intensywne funkcjonowanie klimatyzacji i tak dalej. Jak poradzić sobie z rozmaitymi przypadłościami, jakie mogą się wówczas pojawić i utrudnić nam życie?

Badanie kropli krwi pozwala obejrzeć jakie tajemnice posiada nasza krew.

Stan zdrowia współczesnego homo sapiens regularnie obniża się. W teraźniejszych czasach nagminnie dokuczają ludziom codziennie różnorodne, z pozoru ze sobą niepowiązane, dolegliwości. Zakwaszenie ciała człowieka, wynikające ze stosowania w niewłaściwy i niedostosowany do swojego metabolizmu , tryb odżywiania.

Lśniący biały uśmiech

Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak bardzo się obawiamy. Wizyta u dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą głównie dojrzali ludzie. Czy to jednak wystarczający powód, by nie zaglądać do niego wcale? Najświeższe dane są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najgorsze jest jednak to, że też nasze pociechy cierpią na próchnicę.

Jak najlepiej dbać o układ krwionośny

Układ krwionośny to dla każdego człowieka rzecz niezbędna do życia i decydująca o jego stanie zdrowia. W dwudziestym pierwszym wieku różnorodne czynniki – przykładowo stres, zła dieta, brak ruchu , a także różne wady dziedziczne bądź nabyte potrafią znacząco wpływać na kondycję żył, zastawek , a także samej krwi.

Niezwykle modne odżywianie – co należy wiedzieć o produktach ekologicznych?

W dzisiejszym zanieczyszczonym otoczeniu zdrowe odżywianie stało się nie tylko bardzo modne, lecz niezbędne dla odpowiedniego działania organizmu. Coraz to głośniejszy staje się problem żywności organicznej, czyli takiej, która została wyhodowana i wyprodukowana bez użycia pestycydów, dodatków syntetycznych. Zwierzęta, od jakich wywodzą się produkty spożywcze, hodowane są w warunkach ekologicznych, karmione naturalnymi paszami, żyją w bardzo odpowiednich warunkach.

Jak prezentuje się prawdziwa chińska medycyna?

Medycyna chińska to niesłychanie atrakcyjna medyczna tradycja chińska, jaka ma już więcej niż 3 tysiące lat. W medycynie chińskiej obfitą wagę przykłada się do akupunktury, wyśmienitej diety, akupresury, a także gimnastyki i ziołolecznictwa. W medycynie chińskiej wolno zauważyć ogromną dbałość o profilaktykę, opiera się ona również na teorii pięciu przemian oraz yin oraz yang. Medycyna chińska kładzie okazały nacisk na prawidłowe działanie organizmu oraz jego narządów.

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej zagrożeni różnymi chorobami – jak się przed nimi obronić?

Na tym także polega życie, iż czasem musimy walczyć z różnorakimi chorobami. Niektóre jednak choroby dopadają nas w różnych okresach życia. Niestety w każdym wieku możemy na coś zachorować, najgorsze zaś są wtedy, gdy mamy osłabiony organizm, tak jak to ma miejsce w podeszłym wieku. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale już po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może nas na przykład dopaść zwyrodnienie plamki żółtej. Co to jest? Czemu występuje

?