Badanie prenatalne - przy oczekiwaniu na malucha, dla pewności o zdrowie

Każda kobieta jako przyszła matka, powinna zadbać o rozwój swojego dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Musi troszczyć się o prawidłowe żywienie, nie może pić alkoholu a także palić papierosów. Powinno się dodatkowo upewnić się, czy przyszłe dziecko nie odziedziczyło żadnej choroby genetycznej lub wrodzonej.
Oprawcowane przez: Haltex
Badanie prenatalne to badanie zarodka przeprowadzony w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Jego zadaniem jest wykrycie niepoprawności chromosomów, chorób wrodzonych i genetycznych u przyszłego malucha.okulista (klikaj)Zalecane są przede wszystkim paniom ciężarnym po 35. roku życia tudzież tym, które są w ciąży pierwszy raz lub miały przerwę po uprzedniej ciąży około 2-5 lat. Istnieją dwa ich typy: nieinwazyjne, które opierają się o testy krwi lub inwazyjne, wymagające pobrania np. płynu owodniowego oraz sprawowane są wtenczas, jeśli coś zaniepokoi lekarza.

Badanie prenatalne (badania prenatalne kobiet) zaleca się z tej przyczyny, iż pewne z dolegliwości można leczyć zanim pociecha przyjdzie na świat, jednakże nawet, jeśli nie byłoby to wykonalne, medycy są w stanie właściwie przygotować rodziców na poród takiego dziecka oraz opiekę nad nim, a oprócz tego siebie na udzielenie ewentualnej pomocy noworodkowi od razu po przyjściu na świat.

Polecamy też

Odprężające zabiegi w gabinecie kosmetycznym dla kobiet na twarz a także na ciało

Salon kosmentyczny
Oprawcowane przez: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo kobiet harmonijnie odwiedza salon kosmetyczny, ponieważ każda z nas zapewne dba o swoją urodę i pragnie się czuć wyjątkowo piękna, zaś salony kosmetyczne oferują obecnie wiele rozmaitych zabiegów dla kobiet na twarz i ciało. Zapoznając się chociażby z przykładową ofertą salonów kosmetycznych możemy dostrzec, że wśród zasobnego asortymentu możemy odszukać takie zabiegi, jak mikroderbamrazja, fotoodmładzanie, laserowe wygładzanie zmarszczek, oczyszczanie twarzy, prócz tego mnóstwo gabinetów kosmetycznych oferuje także takie zabiegi, jak na przykład pedicure, manicure i wiele innych.


Ten zabieg zapobiegawczy jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, lecz skierowanie wydaje ginekolog. Jeżeli jednak owy lekarz ustali, że nie ma wskazania na ten test, a kobieta wybitnie chce je wykonać, musi sama za nie zapłacić. Jeśli wynik pokaże, iż na świat przyjdzie przewlekle chore maleństwo, do rodziców przynależy kluczowa decyzja.

Mogą oni podporządkować swoje życie do nowej sytuacji, wysilać się wygospodarować jak najwięcej czasu dla swojego malucha bądź też zdecydować się na aborcję. Poprawnie z obowiązującymi nas przepisami podstawą do poniechania ciąży jest spore prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu i nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu malucha albo matki.


Poród – najpiękniejsza chwila w życiu?
Oprawcowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Mając na względzie dobro malucha i rodziców, przyszłe mamy muszą dbać o siebie w okresie ciąży.W szczególności zdrowo się odżywiać, troszczyć się o zasadniczą aktywność fizyczną ale też badać się. Dzisiejsze statystyki pokazują, że trzy na sto zbadanych pań nosi w sobie płód, w którym przez badanie prenatalne wypatrzono wady lub chorobę, natomiast szacowany odsetek par, który w tej okazji decyduje się na aborcję to 3%.
2019-02-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.