Zdrowi pracownicy jako inwestycja zapewniająca chlebodawcy wymierne korzyści.

przez | 29 kwietnia 2022
Zdrowi pracownicy to lokata, która zapewnia pracodawcy namacalne korzyści. Specjalne pomysły dla małych i średnich przedsiębiorstw to cała paleta rozwiązań w zakresie programów profilaktycznych dla biznesów, które chcą dbać o zdrowie swoich pracowników. Wykłady i seminaria na temat zapobiegania i leczenia wybranych chorób, np. procedur walki ze stresem, zapobiegania defektom postawy, to jedynie niektóre programy profilaktyczne. Większość ludzi pracujących skarży się na bóle kręgosłupa.

relaks

Autor: WOJAS
Źródło: WOJAS
Masaż biurowy (Shadu) jest doskonałym wyjściem na uciążliwości pojawiające się w miejscu pracy. Jest zaprojektowany dla każdego, niezależnie od wieku, bądź płci. Jest to krótka, 10-15 minutowa forma, jaka umożliwia w pracy rozluźnić się, przynieść ulgę przeciążonym mięśniom, wyładowywać gromadzące się napięcie, wyzwolić się od towarzyszącego nam stresu, oraz naładować nas siłą do dalszych działań.

W czasie masażu biurowego w pracy, pracownik siada na celowo zaplanowanym ergonomicznym krześle i nie musi zdejmować okryć, bowiem masaż jest przeprowadzany przez ubranie. W czasie masażu nie zostaje przekroczona prywatność i intymność pracownika, siada on na specjalnie opracowanym krześle umożliwiającym wygodną pozycję. Masaż biurowy w pracy polega na rozmasowaniu mięśni grzbietu i szyi, także na barki i kończyny górne.

Czy w kontekście omawianej publikacji masz więcej pytań? (https://adiuva-med.pl/ssaki-medyczne/) Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze!

relaks w pracy, profilaktyka

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com

Specjaliści powinni również nauczyć prawidłowego siadania i wstawania, zaproponują komplet ćwiczeń, jakie załoga może sama praktykować podczas krótkiej przerwy.

Oferta masażu biurowego w pracy, to program profilaktyczny, który daje odprężenie w miejscu pracy, bez utraty czasu na dojazdy. Zaoferowanie pracownikom masażu biurowego w pracy podniesie twórcze myślenie, powiększy dynamiczność i poziomu skupienia. Zdrowi i skorzy do pracy pracownicy to mniejsze koszty, jakie następują w sytuacji zwolnień chorobowych.

Programy profilaktyczne mają na celu wzbogacanie potencjału zdrowia osób pracujących, przez opracowywanie kompleksowych projektów, również zastosowanie ich wyłonionych elementów w życie.