Rzeczy przeznaczone do karmienia małego dziecka

przez | 6 sierpnia 2021
Niedługo po urodzeniu niemowlę jest istotą bardzo małą i słabą. Nie potrafi radzić sobie w realnym świecie, kontakt z otoczeniem nawiązuje w sposób bardzo ograniczony. Jednak doświadczenie gromadzone przez całe wieki pozwala na obchodzenie się z niemowlęciem w sposób pewny. Oczywiście wiedza taka jest bardzo obszerna i przewiduje najróżniejsze przypadki, z którymi mogą spotkać się świezo upieczeni rodzice. Wiele z takich sytuacji jest również niełatwe do przewidzenia, chociażby w sytuacji wystąpienia choroby u pociechy. Zwykle jednak, jeżeli wszystko odbywa się poprawnie, świeżo upieczeni rodzice postępują według utartych tradycji. Dotyczy to codziennej opieki nad małym dzieckiem oraz czynności takich jak przykładowo karmienie. Jest to właściwie jedna z ważniejszych czynności, która ulega zmianom w zależności od wieku pociechy. Najbardziej pierwotną formą tej czynności jest karmienie piersią.

Karmienie piersią i pomocne w tym przedmioty

nodik.pl
Sporo ludzi uważa, że karmienie piersią jest tym elementem, który w największym stopniu poza ciążą przybliża do siebie matkę i pociechę. Przy samym karmieniu zresztą matka przyjmuje taką pozycję, w której dziecko przytulone jest do piersi.

Już teraz wejdź na ten odsyłacz i zweryfikuj u źródła (http://wolomin.centrumdemed.pl/implanty/), żeby mieć stuprocentową gwarancję, że jakiekolwiek dane publikowane na takiej witrynie są pewne.

Rzecz jasna karmienie nie należy do czynności, która za każdym razem odbywa się bez problemów. U niektórych dzieci na przykład na wczesnym etapie twardnieją dziąsła, przez co karmienie dla matki bywa bardzo bolesne. Nie Za każdym razem również pokarm z piersi jest dla malucha wystarczający. Oprócz tego występują specjalne przyrządy, które umożliwiają samodzielne pozyskiwanie mleka z piersi. Na przykład laktator Avent jest jednym z najczęściej używanych przyrządów tego typu.


Karmienie pociechy butelką

Bakterie mogą być dobre

Autor: Eco and More
Źródło: Eco and More
Dziecko karmi się piersią przez określony czas, w późniejszym czasie rodzi się obowiązek zapewnienia mu innego rodzaju pokarmu. W tym czasie zwykle są to różnego rodzaju kaszki i kleiki na bazie mleka z dodatkowymi składnikami, na przykład z owocami. Pokarm taki najczęściej podawany jest za pomocą butelki ze smoczkiem, ponieważ jest to metoda najwygodniejsza w przypadku najmniejszych dzieci. Smoczki do butelek mają różnorodne kształty i posiadają różną twardość. Dopasowuje się je do indywidualnych potrzeb, przede wszystkim do wieku dziecka (chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Kliknij!).