Jakimi sposobami można radzić sobie z niepłodnością czyli najważniejsze plusy i minusy techniki in-vitro.

przez | 9 lipca 2021
Dla większości par posiadanie potomstwa to priorytetowa sprawa, z tego też powodu sytuacje, gdy kobieta przez długi czas nie może urodzić są nieraz bardzo smutne. Po iluś latach starań niekiedy dochodzi do wzajemnych pretensji i żalów, ludzie nie wytrzymują ciśnienia i się rozstają, występują także różnego rodzaju depresje i inne zaburzenia.

Jeśli wszystkie naturalne metody i sposoby leczenia zawiodą, to pomyśleć można o innych metodach, które mogą pomóc w takiej sytuacji.

Nie masz pewności co do tego zagadnienia? Po prostu sprawdź szczegóły psychoterapia par wrocław dostępne dokładnie na tej stronie. Wszystko jest dogłębnie przedstawione.

Jedną z nich jest zapłodnienie in vitro, metoda kontrowersyjna ale bardzo popularna i chwalona przez rodziców, którzy inny sposobem nie mogliby się doczekać dzieci. Pierwsze dziecko po zastosowaniu tej metody zapłodnienia urodziło się w roku 1981, obecnie zabiegów tego typu jedynie w samych Stanach Zjednoczonych jest wykonywanych około dwustu tysięcy na rok (). Minione lata to znaczne usprawnienie stosowanych technik, które dają obecnie skuteczność już na poziomie prawie dwóch piątych.

bank komórek

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Technika in vitro w kilku słowach opiera się na pobraniu żeńskich i męskich rozrodczych komórek, a następnie wykonaniu zapłodnienia poza organizmem kobiety. Inna nazwa tej metody to zapłodnienie w próbówce, chociaż w rzeczywistości zabieg ten ma większy stopień skomplikowania i będzie wymagał odpowiedniego przygotowania. Złożony jest on z paru etapów, na samym początku w wyznaczonym dniu cyklu pobiera się żeńskie gamety, a równolegle męskie nasienie.

Po dokładnym sprawdzeniu plemników i gamet w drugim etapie umieszcza się je w odpowiednim inkubatorze, gdzie powinno dojść do zapłodnienia. Jeśli wszystko będzie pomyślne, to zapłodnione komórki są przenoszone do macicy, gdzie czeka się aż się przyjmą, i jeśli to też się uda, to zaczyna się zwykła ciąża (gyncentrum.pl/programy-in-vitro). Przebiega ona w zasadzie tak samo, jak po poczęciu naturalnym, jednak ze względu na to że metoda in vitro kraków niesie za sobą pewne zagrożenia, to przyszłe mamy najczęściej będą pod znacznie lepszą opieką medyczną i mają wykonywane znacznie więcej rozmaitych badań.