Dieta kopenhaska – sprawdź czy to dieta dla każdego?

przez | 9 lipca 2021
Jeśli szczupła sylwetka jest bezustannie twoim pragnieniem, musisz wreszcie znaleźć dietę, która pozwoli ci pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Nie da się ukryć, że nie jest to łatwe zadanie, ale w osiągnięciu sukcesu może pomóc ci dieta kopenhaska. Co powinieneś o niej wiedzieć, nim zdecydujesz się wprowadzić ją w życie?

Makaron w służbie bezmięsnych

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Po pierwsze, kuracja trwa 13 dni, a znana jest również pod nazwą dieta szwedzka. Liczenie kalorii jest w niej szczególnie ważne, ponieważ na dzień można ich spożywać wyłącznie od 500 do 900. To nadzwyczaj duży wymóg, z jakim ciężko jest zmierzyć się osobom, jakie do tej pory konsumowały o wiele więcej. Jednak dla zmotywowanych ludzi nic nie stanowi trudności, również to, tym bardziej że można na niej stracić nawet dziesięć kilogramów.

Osoba, która wybierze dietę kopenhaską, może jeść 3 posiłki na dzień – śniadanie, najlepiej ok. godziny 8, obiad, pomiędzy 12 a 14 i kolację, maksimum o godzinie 18. Dieta kopenhaska wiąże się ze skrupulatnym jadłospisem i trzeba się go wiernie zachowywać. Posiłki składają się nade wszystko z chudego mięsa, jajek oraz warzyw. Produkty mleczne je się w bardzo małej ilości. Powinniśmy za to pić co najmniej 2 litry wody na dzień, którą można doprawiać sokiem z cytryny. Całkiem niedozwolone jest stosowanie soli oraz żucie gumy, co dla niejednej osoby stanowi swoisty nałóg.

Jeżeli prezentowany artykuł pochłonął Cię całkowicie, to zobacz również odmienny pełen opis (http://www.dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-zylakow-evlt-wewnatrzzylna-terapia-laserowa), który na pewno zawiera równie ciekawe informacje.

Diety nie można stosować ani dnia dłużej, na czternasty dzień zaczynamy jeść tak jak wcześniej, a efekty, które uzyskaliśmy, powinny się trzymać przez kolejne miesiące, a nawet do 2 lat, gdyż nasz metabolizm zaczął wydajniej pracować. Później wystarczy jeść z głową, a już nigdy nie wrócimy do swojej starej wagi. Warto też zakupić sobie preparaty witaminowe, ponieważ przedstawiana dieta jest sporym wysiłkiem dla organizmu, więc warto jest właściwie się o niego zatroszczyć, by nie stracić odporności.

Fascynują Cię informacje na ten temat? To bardzo dobrze, ponieważ posiadamy pełny wpis (http://www.rehaexpert.pl/), który zawiera wyłącznie informacje, których teraz potrzebujesz.

Jednak pamiętaj – jeśli chociaż raz nie zastosujemy się do jej wymogów, będziemy zmuszeni przerwać kurację odchudzającą. Niestety możemy ją na nowo zacząć dopiero za trzy miesiące.

Dieta kopenhaska to prawdziwe wyzwanie, więc trzeba mieć naprawdę dużą motywację, by w niej wytrzymać – polecam. Z tego względu zastanów się czy to naprawdę wyjście dla ciebie. Jeżeli tak – niebawem zmieścisz się w swoje ulubione spodnie.