Lampa do światłoterapii to przyrząd ogólnie zastosowywane w światłolecznictwie, inaczej helioterapii

przez | 13 kwietnia 2022
Dobroczynny wpływ sztucznego słońca na zdrowie znany jest od stuleci. W krajach skandynawskich lampa do światłoterapii jest bez mała we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. W Niemczech używa się ich w blisko 180 sanatoriach i placówkach szpitalnych, a we Francji fototerapia uważana jest, za doskonałe antidotum na chandrę.

Kobieta

Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com

Na własnej skórze odczuwamy wpływ sztucznego słońca na nasze samopoczucie. Zimą wielu z nas ogarnia złe samopoczucie, apatia i ospałość. To oczywista reakcja ludzkiego ciała na brak światła. Do leczenia tak zwanej depresji sezonowej używa się lampy fluorescencyjne, które wydzielają światło podobne do dziennego. W tradycyjnym lecznictwie, w gabinetach spa coraz więcej w obecnym czasie mówi się o lampach przeciwdepresyjnych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy fakt – tam znajdziesz wiele interesujących artykułów oraz treści. Nie zwlekaj tylko wejdź!

Lampa antydepresyjna (skuteczna lampa do światłoterapii) jest rożna od zwykłej lampy przede wszystkim natężeniem i barwą emitowanego światła, które porównywalne są do dziennego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, uruchamia przede wszystkim proces wytwarzania hormonu szczęścia. Fototerapia wspomaga w odnowieniu witalności i dobrego samopoczucia. Można ją z powodzeniem używać we własnym zakresie. Lampy antydepresyjne markowych producentów

Radość życia

Autor: hyacinth50
Źródło: http://www.flickr.com

mają certyfikat urządzenia medycznego a o ich styl dbają wybitni projektanci. Obecnie fototerapia używana jest bardzo powszechnie do różnorodnego rodzaju chorób. Poważnym kłopotem jest depresja, nawet w przypadku młodych osób, nastolatków. Oddziaływanie naturalnego sztucznego słońca albo nienaturalnych promieni ultrafioletowych używane jest od bardzo dawna.

Postaciami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta metoda leczenia może być używana we własnym zakresie lub w towarzystwie pracowników ośrodków zdrowia. Leczenie światłem stosowane jest w razie zespołów depresji i w dużej mierze może leki psychotropowe czy techniki psychoterapeutycznej. Leczenie światłem ma bardzo znaczący wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy mnóstwo czasu spędzają w domach. Działanie światła powoduje podbudowę kości i ustąpienie objawów depresji. Światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które odczuwać mogą osoby zatrudnione na drugą zmianę, oraz przemieszczające do odmiennych stref czasowych.