Lampa do światłoterapii to przyrząd ogólnie zastosowywane w światłolecznictwie, inaczej helioterapii

przez | 9 lipca 2021
Dobroczynny wpływ sztucznego słońca na zdrowie znany jest od stuleci. W krajach skandynawskich lampa do światłoterapii jest bez mała we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. W Niemczech używa się ich w blisko 180 sanatoriach i placówkach szpitalnych, a we Francji fototerapia uważana jest, za doskonałe antidotum na chandrę.

Kobieta

Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com

Na własnej skórze odczuwamy wpływ sztucznego słońca na nasze samopoczucie. Zimą wielu z nas ogarnia złe samopoczucie, apatia i ospałość. To oczywista reakcja ludzkiego ciała na brak światła. Do leczenia tak zwanej depresji sezonowej używa się lampy fluorescencyjne, które wydzielają światło podobne do dziennego. W tradycyjnym lecznictwie, w gabinetach spa coraz więcej w obecnym czasie mówi się o lampach przeciwdepresyjnych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy fakt – tam znajdziesz wiele interesujących artykułów oraz treści. Nie zwlekaj tylko wejdź!

Lampa antydepresyjna (skuteczna lampa do światłoterapii) jest rożna od zwykłej lampy przede wszystkim natężeniem i barwą emitowanego światła, które porównywalne są do dziennego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, uruchamia przede wszystkim proces wytwarzania hormonu szczęścia. Fototerapia wspomaga w odnowieniu witalności i dobrego samopoczucia. Można ją z powodzeniem używać we własnym zakresie. Lampy antydepresyjne markowych producentów

Radość życia

Autor: hyacinth50
Źródło: http://www.flickr.com

mają certyfikat urządzenia medycznego a o ich styl dbają wybitni projektanci. Obecnie fototerapia używana jest bardzo powszechnie do różnorodnego rodzaju chorób. Poważnym kłopotem jest depresja, nawet w przypadku młodych osób, nastolatków. Oddziaływanie naturalnego sztucznego słońca albo nienaturalnych promieni ultrafioletowych używane jest od bardzo dawna.

Postaciami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta metoda leczenia może być używana we własnym zakresie lub w towarzystwie pracowników ośrodków zdrowia. Leczenie światłem stosowane jest w razie zespołów depresji i w dużej mierze może leki psychotropowe czy techniki psychoterapeutycznej. Leczenie światłem ma bardzo znaczący wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy mnóstwo czasu spędzają w domach. Działanie światła powoduje podbudowę kości i ustąpienie objawów depresji. Światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które odczuwać mogą osoby zatrudnione na drugą zmianę, oraz przemieszczające do odmiennych stref czasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*