Masz kłopoty z biodrami? Rehabilitacja stawu biodrowego sprawi, że zapomnisz o bólu

przez | 11 grudnia 2021
Problemy z biodrami są coraz powszechniejszym kłopotem osób starszych. Dają duże dolegliwości bólowe oraz zdecydowanie utrudniają normalne funkcjonowanie. Przypadłości nie przychodzą nagle – mogą rozwijać się na przestrzeni miesięcy albo lat. Dlatego tak istotne jest, aby jak najwcześniej rozpocząć działania, tzn. iść do ortopedy, jaki zaordynuje stosowną rehabilitację stawu biodrowego. Które ćwiczenia w sprawny sposób zmniejszą ból oraz zwiększą zakres ruchu, by móc ciągle realizować swoje obowiązki?

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim sklep ortopedyczny ciechanów stawu biodrowego to polepszenie wspomnianego zakresu ruchu, który wielokrotnie zostaje w sporym stopniu ograniczony. Pomóc może wzmacnianie mięśni poprzez przysiady czy wypady, a także wchodzenie na stopnie, do czego możemy wykorzystać np. schody na klatce, gdy nie mamy swojego domu. () Po jakimś czasie dobrze do ćwiczeń dodać ciężarki, aby zapewniały jeszcze lepsze rezultaty. Drugi rodzaj ćwiczeń ma poprawić działanie całego stawu oraz jego koordynację mięśniową.

Można to osiągnąć między innymi poprzez stanie na jednej nodze – dzięki temu pacjent pobudza receptory stawowe oraz odbudowuje stabilność kończyny. Nie można też zapomnieć o sile mięśniowej, szczególnie kluczowej dla sportowców. Jeżeli jednak pacjent nie uprawia zawodowo sportu, ćwiczenia z ukierunkowaniem na tego rodzaju rezultaty można ominąć. Dlatego właśnie tak istotna jest wizyta u specjalisty, jaki wybierze najlepszy zestaw ćwiczeń do potrzeb konkretnego człowieka. Dobrze też zapisać się na zabiegi rehabilitacyjne, szczególnie prywatnie, gdyż na zabiegi realizowane przez NFZ należy przez długi czas czekać, nawet do kilku miesięcy.

rehabilitacja

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie mamy gotówki oraz jesteśmy zmuszeni zrezygnować z prywatnych usług, zapiszmy się jak najszybciej, by nie okazało się, że okres oczekiwania wydłużył się jeszcze bardziej, co spowoduje nasilenie nieleczonej dolegliwości. Tak jak w przypadku wszystkich chorób, tak samo w schorzeniach stawów najistotniejsze jest jak najszybsze zaordynowanie odpowiedniego leczenia i rehabilitacji, ponieważ szybkie działania przynoszą najlepsze rezultaty. Z tej przyczyny gdy tylko zaczniemy odczuwać ból albo dyskomfort, pójdźmy do ortopedy, który po przeprowadzeniu wywiadu oraz prześwietleniach będzie mógł podjąć decyzję o potrzebnych działaniach.