Laserowa korekta wad wzroku – z jakiego powodu warto jest mieć na uwadze tę metodę?

przez | 9 lipca 2021
Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie wszystkim one pasują. Ponadto ich noszenie niejednokrotnie może nas ograniczać, np. podczas uprawiania sportu, soczewki natomiast nie nadają się dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cierpią na zespół suchego oka. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest laserowa korekta wad wzroku, która pozwala ostatecznie zapomnieć o kłopocie ze wzrokiem. Na czym polega oraz jakie są jej atuty?

www.lexum.pl

Autor: Vitali Ja
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekta jest przede wszystkim trwałym sposobem, z tego powodu decyduje się na nią tak wiele ludzi. Polega na zastosowaniu wiązki lasera, dzięki któremu da się z dużą precyzyjnością wymodelować kształt rogówki oka (więcej).

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Bardzo nam miło. Po dodatkowe info (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/protetyk/) wejdź do następnego linku – tam opracowaliśmy rzetelne wiadomości.

Dzięki temu wpadające promienie świetlne nareszcie będą tworzyć na siatkówce wyraźny, a nie, tak jak do tej pory – rozmyty obraz. Rzecz jasna określone parametry, wedle których ustawiany jest laser, powinny być dopasowane do danego pacjenta, poddającego się zabiegowi. Odmienne są też metody działania zależnie od schorzenia, z którym zgłasza się do kliniki pacjent – tak np.

Wejdź na ten link i przeczytaj więcej treści na ten temat (http://www.dziegielewska.eu/botox/) – zamieszczone tam wiadomości powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w omawianym tekście temat.

w przypadku krótkowzroczności potrzebne jest spłaszczenie powierzchni rogówki, w dalekowzroczności z kolei – jej uwypuklenie. Laserowa korekta, poza wyzwoleniem od szkieł, posiada również sporo innych plusów. Zaliczają się do nich bez wątpienia szybkość jej zrobienia, tzn. kilkanaście minut. Zabieg nic nie boli, co jest niebywale istotne dla osób bojących się niniejszych niedogodności. Podawane jest miejscowe znieczulenie, co chroni przed jakimkolwiek uczuciem dyskomfortu. Zabieg jest wykonywany w charakterze ambulatoryjnym, więc pacjent nie zostaje w klinice, tylko jest wypisywany wkrótce po jego zrealizowaniu. Trzeba jeszcze dodać, że korekta laserowa niesie ze sobą bardzo niewielkie ryzyko powikłań i szybko możemy powrócić do normalnego życia.

Narzędzie do badania wzroku

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na powyżej opisany zabieg, trzeba nade wszystko upewnić się, iż laserowa korekta wad wzroku będzie realizowana przez doświadczonych fachowców, przy zastosowaniu nowoczesnych, gwarantowanych urządzeń – zobacz: optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Czym-jest-laserowa-korekcja-wzroku. Potrzebne są też badania kwalifikacyjne, by ustalić, jak zadziałać na rogówkę oraz jakie parametry lasera ustawić. Przemyślmy to rozwiązanie, a już niedługo rozstaniemy się z okularami lub soczewkami i będziemy mogli cieszyć się dobrym wzrokiem.