Jakie możliwości będą miały osoby, które z jakiś powodów utraciły zęby a chcą odpowiednio wyglądać.

przez | 15 grudnia 2021
Nawet systematyczne pilnowanie stanu zębów może ich nie uchronić od problemów z próchnicą. Niestety wśród naszych mieszkańców z czystością jamy ustnej jest bardzo różnie, a tym bardziej z systematycznymi przeglądami u dentystów.

Diamentowa pielęgnacja z Sorayą

Autor: Soraya
Źródło: Soraya

Gabinet stomatologiczny odwiedza się dopiero jak ząb będzie mocno bolał, a w takim przypadku niekiedy jest już zbyt późno żeby go uratować. Usunięcie zęba to ostateczność, lecz w wielu przypadkach zwyczajnie nie będzie innego wyjścia, na szczęście jest obecnie wiele sposobów na to, żeby powstały brak jakimś sposobem uzupełnić. Nowoczesna protetyka wałbrzych przykładowo może zaproponować rozmaite korony, które przytwierdza się do zębów zobacz więcej (piaskowanie puławy) z obu stron, dzięki czemu wstawiany element będzie się miał na czym trzymać.
alergie

Źródło: koncentratortlenu.eu
Znacznie kosztowniejszym, ale też i bardziej skutecznym sposobem są implanty wałbrzych. Implanty są specjalnymi wkrętami, jakie są mocowane w kości szczęki.

Kiedy uznasz, że zaprezentowany w tym serwisie artykuł jest wartościowy, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej nowości (https://www.polmedico.pl/oferta/periodontologia/) podobnych tekstów.

To wszystko jest wykonywane podczas zabiegu chirurgicznego, jeśli wszystko zostanie pomyślnie wykonane i nie wystąpią żadne komplikacje, to wytrzymałość ich może być porównywalna do naturalnych korzeni. Do zrobienia implantów stosuje się odpowiednie rodzaje materiałów, jakie są dobrze tolerowane przez nasze ciała i nie powodują alergicznych reakcji. Po wstawieniu implantów i zagojeniu ran zabrać się można za odbudowę zębów, które brakują.

Na takim implancie implancie można osadzić jedną koronę, lecz może on też stanowić bazę do tego, żeby uzupełnić parę braków, niejednokrotnie w formie jednego dłuższego elementu.