Co zrobić, żeby raz na zawsze zapomnieć o bólu kręgosłupa?

przez | 9 lipca 2021
Spełnia nader istotną rolę. To podstawowa jednostka „konstrukcyjna” organizmu. Utrzymuje ciało w prawidłowej pozycji, amortyzuje wstrząsy, chroni rdzeń kręgowy.

masaż

Źródło: flickr.com
Niestety aktualnie na kręgosłup czatuje wiele niebezpieczeństw. Napięcie, zła dieta, brak ruchu, otyłość, duże obciążenia stawów – wyliczać można bez ustanku. Specjaliści alarmują: z roku na rok rośnie liczba ludzi zmagających się z bólem pleców (rehabilitacja Rehafit). To prawdopodobnie jeden z najczęstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do lekarza rodzinnego. Nie należy go lekceważyć. Może być bowiem, symptomem wielu rozmaitych chorób. Rodzi się pytanie: jak w takim razie sobie z nim radzić? Dobrym sposobem na pozbycie się wspomnianej dolegliwości jest bezsprzecznie masaż (ból w barku) Wrocław może pochwalić się obszerną „bazą” specjalistów przeprowadzających owe „zabiegi”. O ich pozytywnym wpływie na samopoczucie jednostki nie trzeba nikogo przekonywać . Obniżają napięcie mięśni, poprawiają ruchomość stawów, wzmacniają tkankę mięśniową. Oddziałują też korzystnie na pozostałe organy wewnętrzne i ukrwienie skóry.

Warto zaakcentować, że nierzadko „ratunkiem” dla obolałego kręgosłupa okazuje się reha kompleks Wrocław jest tego wspaniałym przykładem. Coraz więcej mieszkańców stolicy Dolnego Śląska sięga po pomoc fizjoterapeutów, a centra medyczne przeżywają prawdziwe oblężenie.