Jakie informacje wypada wiedzieć, jak wygląda zabieg laserowej korekty oczu.

przez | 9 lipca 2021
Wady wzroku zmuszają do założenia okularów, za czym nie każdy przepada. Nie da się ukryć, iż okulary niejednokrotnie są przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu, a już z pewnością podczas uprawiania różnorakiego rodzaju sportów. Należy do tego uważać, raz za razem je poprawiać, a czasem całkowicie wykluczają nas z jakiejś aktywności. Rozwiązaniem na to jest laserowa korekcja wzroku Warszawa.

Osoba w okularach korekcyjnych

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zabieg bezbolesny, czego obawia się większość pacjentów. Daje się miejscowe znieczulenie w postaci kropli do oczu, a w razie potrzeby można także zastosować środki uspokajające, które pomagają pacjentowi się zrelaksować. W dalszej kolejności lekarz przychodnia życie () usuwa nabłonek rogówki, co jest konieczne, by zastosować laser. Zadaniem lasera jest odpowiednie uformowanie rogówki oka, w celu tworzenia przez nią wyraźnego obrazu. Po zabiegu zakładana jest specjalna soczewka, którą należy nosić, do momentu, aż usunięty nabłonek się odnowi. Operacja jest bardzo krótka, z reguły trwa ok. dziesięciu minut. Zabieg jest nadzwyczaj skuteczny, jednak są pewne przeszkody, które mogą przekreślić możliwość skorzystania z niego. To oczywiście ciąża, cukrzyca, różnego typu przypadłości reumatyczne i silne alergie. Pacjent nie może także cierpieć na atopię albo aktywne choroby infekcyjne. W przypadku stanów zapalnych oka, jaskry, zaćmy oraz ryzyka odwarstwienia rogówki przeprowadzane są dokładne badania, aby podjąć decyzję, czy chory może zakwalifikować się do zabiegu. Wizyta kwalifikacyjna jest wymagana przy każdym chętnym, toteż trzeba umówić się na konsultacje oraz pozytywnie przejść badania, aby móc skorzystać z laserowej korekty. W trakcie takiej wizyty udzielane są wszystkie ważne informacje na temat zabiegu oraz ewentualnych powikłań.

O problemach dotyczących rozmaitych kwestii dowiedzieć się można z internetu. Wówczas wystarczy zobaczyć artykuł o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Oprócz tego specjalista informuje o koniecznych działaniach pooperacyjnych i wizytach kontrolnych, by każdy pacjent był dokładnie uświadomiony i nie miał niepotrzebnych wątpliwości.

laserowa korekcja wad wzroku pozwala wreszcie zdjąć okulary albo zrezygnować z soczewek oraz cieszyć się dobrym wzrokiem. Nim zdecydujesz się na zabieg, znajdź właściwą klinikę, a będziesz pewny, iż wszystko będzie przeprowadzone tak, jak trzeba. Profesjonalny sprzęt w rękach kompetentnych specjalistów to gwarancja bezpiecznych zabiegów oraz trwałej korekcji wady wzroku.