Jak można skutecznie leczyć niepłodność u kobiet i mężczyzn?

przez | 8 maja 2022
Większość osób w związkach chce w przyszłości mieć dzieci. Niestety czasami bywa w życiu tak, że nawet najbardziej wzmożone starania są nieefektywne. W wielu przypadkach problemem jest niepłodność. Na szczęście dzisiaj można starać się walczyć z tego rodzaju problemami. Jeśli więc podejrzewamy u siebie niepłodność, najważniejszym krokiem będzie w głównej mierze wizyta u lekarza specjalisty.

W Polsce z zagadnieniem bezpłodności boryka się co szósta para. Jest to przypadłość, którą w wielu przypadkach powinniśmy leczyć. Z pomocą może przyjść m.in. specjalistyczna klinika niepłodności Katowice, gdzie wykwalifikowani lekarze pomagają parom w poczęciu dziecka (można zobaczyć tutaj na Należy jednak pamiętać, iż niejednokrotnie niepłodność może wynikać również ze stylu życia, jaki prowadzimy.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej (https://rehaexpert.pl/) danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Bez wątpienia ma to znaczny wpływ na późniejszą efektywność starań o potomstwo.

Pamiętać warto o tym, iż ryzyko niepłodności rośnie wraz z wiekiem. Szczyt płodności w sytuacji kobiet przypada na 20-25 rok życia. Fachowcy przekonują, że po ukończeniu 30 lat szanse na zajście w ciążę maleją. Nie zawsze jednak za problemy z poczęciem dziecka odpowiada tyko kobieta – w wielu przypadkach bezpłodny okazuje się mężczyzna. W najczęściej jednak niepłodność w bardzo wielu sytuacjach można z sukcesem leczyć. Fachowcy udowodniają, że tylko 3 procent ludzi cierpi na permanentną niepłodność. W każdym innym przypadku skuteczne leczenie powinno przynieść oczekiwane rezultaty.

Niewątpliwie zdecydowanie duże znaczenie ma codzienny tryb życia. Szanse na posiadanie dziecka powinny zdecydowanie zwiększyć się, jeśli zadbamy nieco bardziej o nasze zdrowie. Płodności u kobiet szkodzi w głównej mierze palenie papierosów. Badania pokazują, że może to zmniejszyć szansę na zajście w ciąże nawet o 20 procent (więceJ ). Problem mogą stanowić również bardzo drastyczne diety, które wielokrotnie prowadzą do rozmaitych zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie pomaga natomiast brak stresu, solidny wypoczynek, jak również dobrze dobrana dieta. W przypadku mężczyzn również sprawdzają się wszystkie wymienione przykłady, aczkolwiek dodać należy także siedzący tryb życia, szkodliwe warunki pracy, nadmiar alkoholu oraz przegrzanie jąder. Powinniśmy zatem starać się zmienić odpowiednio tryb życia, jeśli zamierzamy niebawem zostać rodzicami.