Choroby oczu leczone laserem

przez | 9 lipca 2021
Katarakta oraz jaskra: te dwie podstępne choroby oczu z początku przebiegają niezauważone.
Nie powodują bólu ani ogromnego dyskomfortu. Mogą jednakże doprowadzić do utraty wzroku, o ile nie zostaną w porę zdiagnozowane oraz nie będą kurowane.

Jednakże większość Polaków nie chodzi systematycznie na badania okulistyczne nawet w wieku powiększonego ryzyka zachorowania, zatem po czterdziestce. Pierwsze próby czyniono już w latach 60. zeszłego wieku, ale dopiero 20 lat później rozpoczęto coraz powszechniej używać laserów do zabiegów okulistycznych. Współcześnie trudno byłoby sobie wyobrazić sobie bez niego chirurgię oczu. Jest aseptyczny, dokładny i niezmiernie szybki.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj (https://poradniapraxis.pl/).

W ułamku sekundy zabija komórki na jakie został nacelowany – niszczona tkanka zwyczajnie odparowuje. Żadnej krwi, żadnych defektów tkanek sąsiednich. Możemy nim korygować wady oczu, leczyć zaćmę, jaskrę a także schorzenia siatkówki. W dodatku do uskutecznienia zabiegu zazwyczaj starczy znieczulenie oka za pomocą kropli.

zdrowie - fotografia

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od rodzaju zabiegu i części oka, która ma być mu poddana, stosuje się lasery o rozmaitej długości fal. Laserowa korekcja wzroku należy do zabiegów bardzo bezpiecznych (niebezpieczeństwo powikłań wynosi ok.

Jeśli sądzisz, że prezentowany tu tekst jest cenny i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a zobaczysz więcej informacji biogenis!

1 proc.) a także nadzwyczaj efektywnych, bowiem pomaga 90 proc. Pacjentów, jacy do takiego zabiegu się zakwalifikują. Zabieg taki w dużym stopniu pocienia rogówkę i takie oko będzie w wyższym stopniu podatne na wszelkie urazy, w przypadku urazu rogówka może pęknąć.

Co więcej laserowa korekcja wzroku nie zapewnia sokolego wzroku już do kresu życia, gdyż po czterdziestce, kiedy SPAda zdolność oczu do akomodacji, mogą być potrzebne binokle do czytania.