Jagody acai, najłatwiejsza ścieżka do zdrowia

przez | 5 kwietnia 2022
Długie, radosne życie to odwieczne marzenie każdego z nas. Przez wieki słyszeliśmy o nim w baśniach i opowieściach, których bohaterowie przeczesywali góry i doliny z nadzieją odnalezienia źródła wody, ofiarującej wieczną młodość i zdrowie. Obecny postęp wiedzy medycznej widocznie nas przybliżył do spełnienia tego marzenia.

owoce

Autor: Michael Stern
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że współczesna medycyna zna już pewne metody, które mogą sprawić, że upływ czasu subtelniej obejdzie się z naszym ciałem. Jednym z czynników które wpływają na starzenie się jest oksydacja. Skuteczną ochroną przed nią są suplementy diety. () Znajdziemy pokaźną ilość wszelakich specyfików pozbywających się nadmiaru wolnych rodników.

Popularnym składnikiem suplementów diety stały się w ostatnim czasie jagody acai – owoce pochodzącetylko ludziom z amazońskich lasów. Mimo, że jagody pojawiły się w kraju stosunkowo niedawno, nie brakuje miejsc w których mamy możliwość je dostać. Jagody acai dostaniemy np.

Jeżeli chcesz poznać dane na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu www w którym znajdziesz dużo fascynujących danych, które dokładnie opisują zagadnienie.

w aptekach oraz e-sklepach ze zdrową żywnością, w których znajdziemy również produkty dla alergików.

Produkty z jagód acai są dla nas nowym odkryciem, ważnym dla zdrowia i piękna dodatkiem, ale dla rdzennych mieszkańców Amazonii stanowią od wieków pożywienie. Dlaczego cieszą się tak wielkim powodzeniem?

jagody

Autor: iStock
Źródło: iStock
Ich pierwsza i najważniejsza cecha to najwyższa na świecie zawartość oksydantów. (Sklep supleshop) Okazuje się, że nie tylko ilość, ale także zaskakująca jest różnorodność utleniaczy. Jagody acai mają aż 100- krotnie więcej antyoksydantów niż np. zielona herbata. Spożywając jagody acai, zapobiegamy starzeniu się organizmu oraz chorobom cywilizacyjnym, szczególnie nowotworowym. Dzięki przyspieszeniu procesów trawiennych, owoce açai mogą się okazać pomocne przy alergiach pokarmowych. Wcześniej zaleca się jednak przeprowadzić próbę uczuleniową lub skonsultować się z lekarzem.

Przeważnie nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak ogromny wpływ na kondycję organizmu ma prawidłowo zbilansowana dieta, często niesłusznie kojarzona wyłącznie z utratą wagi. A przecież to jedna z najprostszych ścieżek do budowania zdrowia oraz kondycji organizmu.