Jakim sposobem efektywnie zgubić nadprogramowe kilogramy

przez | 10 października 2021
Wiele osób ucieka się do korzystania z różnego rodzaju diet, by wygrać walkę z otyłością. Tymczasem wielu z nich powraca do swojej wyjściowej wagi w krótkim czasie po zakończonej kuracji . W efekcie dochodzi do zaostrzenia diety jak też zastąpienia niektórych posiłków specjalnymi napojami .

Taki cykl tracenia, a potem powtórnego przybierania na wadze zwany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt ten może znacznie utrudnić zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Jest tak ponieważ każdy z cykli tracenia i ponownego przybierania na wadze obniża możliwość przemiany materii. W efekcie większość osób nie osiąga długofalowego obniżenia masy ciała opierając się wyłącznie o reżim żywieniowy.

Na rynku jest wiele środków wspomagających odchudzanie osiągalnych tak bez recepty, jak również wydawanych za jej pośrednictwem. Mogą one oddziaływać na obniżenie apetytu, bądź też na redukcję ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm. Pomimo dostępności wielu znanych środków, długotrwałe stosowanie ich może nieść ze sobą nieprzyjemne efekty uboczne, które sprawiają, że prowadzenie dalszej kuracji staje się trudne.

Jeśli metody konwencjonalne nie pomogły utracić nadprogramowych kilogramów oraz zapewnić utrzymania należytej wagi, pozostają jeszcze metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Według najświeższych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia (kup plastyka zatoki szczękowej pod adresem www.aurident.pl!) metaboliczna bądź chirurgia bariatryczna) w porównaniu z wcześniej wspomnianymi metodami przynosi najlepsze efekty w osiągnięciu długookresowej utraty nadwagi. Źródło: Warto pamiętać, że chirurgia bariatryczna niesie ze sobą ryzyko, z tej przyczyny też decyzja o takim leczeniu nie może być podejmowana nierozważnie. Co więcej należy mieć na uwadze, iż zabieg chirurgiczny nie będzie panaceum samym w sobie. Sukces zależy od zaangażowania jak też samodyscypliny pacjenta pożądającego zmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia.

Od wielu już lat regulowana opaska żołądkowa jest jedną z najpopularniejszych strategii chirurgicznego leczenia otyłości w Europie. Zabieg ten należy do stosunkowo nieskomplikowanych i odwracalnych. Silikonowa opaska żołądkowa jest zakładana w górnej części żołądka. W efekcie tegoż zabiegu zostaje wytworzony nowy, mały zbiornik żołądka, który ogranicza ilość spożywanego jedzenia, co przekłada się na utratę masy ciała.