Usuwanie pieprzyków i znamion – dlaczego dobrze jest to wykonać i jak wygląda cały proces?

przez | 9 marca 2022
Pieprzyki to małe znamiona, które występują samoczynnie w najróżniejszych miejscach na naszej skórze. Zwykle nie są one groźne i niemal nie czujemy ich istnienia. Czasem jednak mogą się one zmienić w zmiany rakowe, które mogą poważnie grozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Światło LED stosuje się do odmładzania skóry i leczenia trądziku

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Skłonność do tworzenia się komórek nowotworowych to najlepszy powód, który powinien nas skłonić do zastanowienia się nad ich zlikwidowaniem. Usuwanie pieprzyków stało się w dzisiejszych czasach niezwykle popularne, prawdopodobnie ze względu na wysoki wzrost zarejestrowanych zachorowań na nowotwory skóry, spowodowane przez posiadanie pieprzyków. Niemalże każdy dermatolog i każda klinika estetyczna posiada w swojej ofercie przeróżne zabiegi, które mają na celu trwałe usunięcie skórnych zmian, bez ryzyka pojawienia się powikłań. Każde większe miasto, jak np. Warszawa, posiada nawet profesjonalne gabinety i przychodnie wyspecjalizowane w tym temacie. Tego rodzaju klinika polska klinika dublin estetyczna zajmuje się kompleksową diagnostyką, kuracją i likwidowaniem przeróżnych znamion i pieprzyków. Na usuwanie pieprzyków musimy się zdecydować szczególnie wtedy, gdy zarejestrujemy w ich obszarze groźne zmiany – swędzenie skóry, krwawienie, jak również zbyt szybkie zwiększenie się znamienia w krótkim czasie. Co do samej metody zabiegu, jest ona zależna od najróżniejszych czynników i musi zostać wybrana przez dermatologa. To on będzie wiedzieć, jaka metoda będzie najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza, biorąc pod uwagę rozmiar znamienia, jego umiejscowienie i nie tylko. Koszt zabiegu usunięcia pieprzyka jest zależny od kwalifikacji lekarza, a także od miasta, w którym chcemy wykonać zabieg. Warszawa należy do miejsc, w których panuje dość poważna konkurencja w tym zakresie, dlatego też ceny są dosyć korzystne.

Powinniśmy koniecznie przez cały czas kontrolować nasze pieprzyki i konsultować wszystkie pojawiające się zmiany – nawet jeżeli wydają nam się one niezbyt groźne. Dość szybkie zdiagnozowanie problemu może bowiem doprowadzić do szybszego rozpoczęcia leczenia lub wykonania zabiegu usunięcia, co może uratować nam życie.

Kategoria: Bez kategorii